Logotyp Agencji WorkFlow Media
Wprowadzenie do reklamy displayowej w GDN

Wprowadzenie do reklamy displayowej w GDN

Chcesz skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej i zwiększyć sprzedaż swojego biznesu? Reklama displayowa w GDN może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Dowiedz się, jakie rodzaje reklamy displayowej dostępne są w GDN, jakie korzyści niesie za sobą ta forma reklamy oraz dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług agencji reklamowej, aby maksymalnie wykorzystać potencjał reklamy displayowej w GDN.

Wprowadzenie do reklamy displayowej w GDN

Reklama displayowa w GDN, zwana również reklamą bannerową, to forma reklamy, która polega na wyświetlaniu reklam na stronach internetowych, aplikacjach oraz innych miejscach w Internecie. Reklama displayowa w GDN jest dostępna poprzez Google Display Network (GDN), czyli sieć reklamową Google, która obejmuje miliony stron internetowych, aplikacji oraz miejsc w Internecie, gdzie można wyświetlić reklamy.

Co to jest reklama displayowa w GDN

Reklama displayowa w GDN to forma reklamy, w której reklamy są wyświetlane w postaci banerów, obrazków lub filmów na stronach internetowych, aplikacjach oraz innych miejscach w Internecie. Reklamy te mogą być statyczne lub animowane i mogą mieć różne rozmiary oraz kształty. Celem reklamy displayowej jest przyciągnięcie uwagi odbiorców oraz przekonanie ich do skorzystania z oferty reklamodawcy.

Dlaczego reklama displayowa w GDN jest skuteczna

Reklama displayowa w GDN jest skuteczna, ponieważ pozwala dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców poprzez wyświetlanie reklam na różnych stronach internetowych, aplikacjach oraz innych miejscach w Internecie. Reklama ta jest również skuteczna, ponieważ pozwala na precyzyjne targetowanie reklam do określonej grupy docelowej poprzez wykorzystanie danych demograficznych, zainteresowań oraz historii wyszukiwania odbiorców.

Jakie korzyści niesie za sobą reklama displayowa w GDN dla biznesu

Reklama displayowa w GDN przynosi wiele korzyści dla biznesu, takich jak:

 • Możliwość skutecznego targetingu: Reklama displayowa pozwala na precyzyjne targetowanie reklam do określonej grupy docelowej, co zwiększa szansę na dotarcie do osób, które są najbardziej zainteresowane ofertą biznesu.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy: Reklama displayowa jest skuteczna, ale również wygodna i oszczędna, ponieważ pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie reklamami za pomocą narzędzi takich jak Optyzr.
 • Możliwość mierzenia skuteczności reklamy: Reklama displayowa w GDN pozwala na mierzenie skuteczności reklam poprzez narzędzia takie jak Google Analytics, co pozwala na lepsze zrozumienie, co działa, a co nie działa w reklamie i umożliwia dostosowanie strategii reklamowej do potrzeb biznesu.
 • Dotarcie do szerokiej grupy odbiorców: Reklama displayowa w GDN pozwala na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców poprzez wyświetlanie reklam na różnych stronach internetowych, aplikacjach oraz innych miejscach w Internecie. To pozwala na zwiększenie świadomości marki i zdobycie nowych klientów.

Rodzaje reklamy displayowej w GDN

 1. Reklama displayowa: to podstawowa forma reklamy displayowej w GDN, w której reklamy są wyświetlane w postaci banerów, obrazków lub filmów na stronach internetowych, aplikacjach oraz innych miejscach w Internecie. Celem reklamy displayowej jest przyciągnięcie uwagi odbiorców oraz przekonanie ich do skorzystania z oferty reklamodawcy.
 2. Reklama displayowa shopping: to forma reklamy displayowej, w której reklamy są wyświetlane w postaci banerów zawierających zdjęcia produktów oraz ich ceny. Celem reklamy displayowej shopping jest przyciągnięcie uwagi odbiorców oraz zachęcenie ich do zakupu produktów.
 3. Remarketing: to forma reklamy displayowej, w której reklamy są wyświetlane osobom, które już odwiedziły stronę internetową reklamodawcy lub zainteresowały się jego produktami lub usługami. Celem remarketingu jest przypomnienie odbiorcom o ofercie reklamodawcy i zachęcenie ich do ponownego skorzystania z niej.
 4. Wyświetlanie reklam kontekstowo: to forma reklamy displayowej, w której reklamy są wyświetlane osobom, które odwiedzają strony internetowe lub aplikacje tematycznie powiązane z ofertą reklamodawcy. Celem wyświetlania reklam kontekstowo jest dotarcie do osób, które są najbardziej zainteresowane ofertą reklamodawcy.
 5. Smart remarketing: to forma reklamy displayowej, w której reklamy są wyświetlane osobom, które wpisały określone słowa kluczowe w wyszukiwarce Google. Celem smart remarketingu jest dotarcie do osób, które są aktywnie poszukujące produktów lub usług związanych z ofertą

Dlaczego warto skorzystać z agencji marketingowej planując reklamy display?

Skorzystanie z profesjonalnych usług agencji reklamowej może przynieść wiele korzyści dla biznesu, takich jak:

 1. Doświadczenie i wiedza specjalistów: Profesjonalna agencja reklamowa posiada doświadczenie i wiedzę specjalistów, którzy mogą pomóc w optymalizacji i skutecznym zarządzaniu reklamami. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu reklamy będą bardziej skuteczne i przyniosą lepsze wyniki.
 2. Oszczędność czasu i pieniędzy: Skorzystanie z usług agencji pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ agencja zajmuje się wszystkimi aspektami zarządzania reklamami. Nie trzeba już samodzielnie zajmować się kreacją, kampaniami oraz mierzeniem skuteczności reklam, co pozwala na skupienie się na innych aspektach prowadzenia biznesu.
 3. Skuteczne i sprawne działanie: Profesjonalna agencja reklamowa posiada narzędzia i metody, które pozwalają na skuteczne i sprawne zarządzanie reklamami. Dzięki temu reklamy będą bardziej skuteczne i przyniosą lepsze wyniki.
 4. Możliwość skupienia się na innych aspektach prowadzenia biznesu: Skorzystanie z usług agencji pozwala na skupienie się na innych aspektach prowadzenia biznesu, takich jak rozwój produktów czy usług, obsługa klientów czy inwestycje w rozwój firmy. Nie trzeba już poświęcać czasu i energii na zarządzanie reklamami, co pozwala na lepsze wykorzystanie swoich zasobów i osiągnięcie lepszych wyników w biznesie.

Podsumowanie

Reklama displayowa w GDN to skuteczny sposób na dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej poprzez wyświetlanie reklam na różnych stronach internetowych, aplikacjach oraz innych miejscach w Internecie. Dostępne są różne rodzaje reklamy displayowej w GDN, takie jak reklama displayowa, reklama displayowa shopping, remarketing, wyświetlanie reklam kontekstowo czy smart remarketing, dostosowane do potrzeb różnych biznesów.

Skorzystanie z profesjonalnych usług WorkFlow Media pozwala na skuteczne i sprawne zarządzanie reklamami, co przekłada się na lepsze wyniki biznesu.

WFM posiada doświadczenie i wiedzę specjalistów, narzędzia i metody, które pozwalają na optymalizację i skuteczne zarządzanie reklamami, a także pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy oraz umożliwia skupienie

Mateusz Strzałkowski
Mateusz Strzałkowski
CEO at WorkFlow Media
mstrzalkowski.pl

Jestem doświadczonym Growth Hackerem, z pojawieniem się w publikacjach Harvard Business Review i MIT Sloan na koncie. Moje doświadczenie pozwala mi zarządzać milionowymi wydatkami na reklamę i pomagać firmom zwiększyć przychody z 0 do kilkunastu milionów złotych. Robię to poprzez Social Selling i kanały Digital Marketing, takie jak Facebook Ads, GoogleAds, SEO, Linkedin Automation&Ads oraz silną analizę ruchu. Szkolę sprzedawców w wykorzystywaniu Linkedin'a do generowania sprzedaży. Moje doświadczenie zdobywałem w największych domach mediowych oraz w swojej własnej agencji, gdzie obsługiwałem największe światowe marki, takie jak Volkswagen, Sony, Intel, Google, HBO, Sage, WP, Play, Dell, Orange i wiele innych. Chętnie opowiem o najlepszych praktykach, jakie udało mi się wypracować.

Related Posts
Leave a Reply