Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Błędy w tekstach, które zmniejszają sprzedaż

31 sierpnia, 2021

W aktualnych czasach, kiedy jest ogromny rynek, trudno jest przewyższyć czymś swoją konkurencję. Dlatego też, sprzedawcy, muszą używać coraz większej ilości technik, aby przyciągnąć klientów właśnie do siebie. Oprócz oczywistych rzeczy jak skupienie się na dobrej jakości zdjęciach, czy dbanie o to, aby strona się nie zacinała jest zwrócenie uwagi na błędy, które wydają się nieznaczące. Poniżej przedstawię ci kilka błędów, które pojawiają się bardzo często i przez które konwersja na stronie może spadać.

Język

Czytaj po dwa, lub nawet trzy razy tekst, który planujesz udostępnić. Mogą się w nim pojawić błędy, które będą świadczyć o nieschludności oraz o braku zaangażowania. Literówki, interpunkcja, stylistyka rażą i świadczą o braku profesjonalizmu. Oprócz odstraszenia klientów, również obniża pozycję w Google, co może spowodować zwiększenie współczynnika odrzucenia.

Błędy w opisach

Tekst opisu produktu, musi być wyważony pod względem długości oraz przedstawionych informacji. Staraj się dostosować tekst, nie przesadzaj z rozpisywaniem się, ale też nie napisz tylko dwóch czy trzech zdań.

Korzyści z zakupu

Aby wyróżnić się czymś od swojej konkurencji, nie kopiuj suchych opisów od producenta. Zredaguj je i dopracuj. Zwrócić również uwagę na czytelność tekstu. Rób akapity, wypunktuj korzyści z zakupu danego produktu. Dzięki temu podasz najważniejsze informacje, które przekonają użytkownika do kliknięcia w ikonę „kup”.

Uwiarygodnianie

Przed zakupem 98% użytkowników szuka opinii innych na temat sklepu, czy produktu, nie popełnij tego błędu i daj im to! Jeżeli nie utworzysz możliwości komentowania, wtedy Twoja wiarygodność oraz wiarygodność produktu bardzo spada. Jeżeli potencjalny klient nie znajdzie informacji na Twojej stronie wtedy szuka innego POTWIERDZONEGO źródła. Im więcej opinii na temat Twojej firmy lub produktu tym więcej sprzedaży.

Czcionka

Nie kombinuj z czcionką. Zrób ją klasyczną, ewentualnie z pogrubieniem ceny lub najważniejszych informacji. Możesz również delikatnie użyć koloru, który współgra albo z produktem albo z Twoją stroną. Nie przesadzaj. Tekst musi być czytelny. Nikt nie będzie się w niego wczytywał, jeżeli informacja od razu nie rzuci mu się w oczy.

Brak słów kluczowych

Opisy produktów niezawierające kluczowych fraz, zmniejszają szansę wyszukania przez użytkownika na Twoją stronę. Jest to błąd, który absolutnie nie może się pojawić. Do wyszukiwania odpowiednich słów kluczowych pomogą Ci narzędzia ogólnodostępne, które również podpowiedzą Ci jakie potrzeby mają Twoi potencjalni klienci. Jest to bardzo ważny po

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!