Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Jak zwiększyć widoczność strony?

13 kwietnia, 2021

     Dobra widoczność naszej strony internetowej jest kluczem do zdobycia tak istotnej przewagi konkurencyjnej na rynku bez względu na to, w jakiej branży działamy. Nowoczesne metody marketingu są obecnie w fazie dynamicznego rozwoju, jednak wykorzystanie ich sprawia, że w szybkim czasie uzyskamy pożądaną liczbę odwiedzających, którzy są zainteresowani naszymi produktami i usługami. Jakie działania powinniśmy wykonać, by nasza widoczność w internecie była wyższa niż dotychczas? Wskazówki znajdują się poniżej. 

Weryfikacja stanu obecnego

     By móc stworzyć skuteczną strategię marketingu internetowego, która ma zwiększyć naszą widoczność w internecie, musimy wiedzieć, w jakim miejscu obecnie się znajdujemy. By dokonać tej analizy, niezbędne jest sprawdzenie widoczności naszej strony w Google za pomocą narzędzi, które weryfikują różne obszary widoczności. By uzyskać jak najbardziej precyzyjne dane, które ukażą nam obecny stan pod różnymi kątami, warto skorzystać z kilku rozwiązań. Najpopularniejsze narzędzia weryfikujące widoczność w internecie to Senuto, Sistrix, Semrush oraz Google Search Console. 

     Kolejnym etapem weryfikacji, jak nasza strona radzi sobie z widocznością w tym momencie, jest zlecenie Audytu SEO. Audyt ten pozwala na obiektywną ocenę efektywności naszej strony internetowej pod kątem poprawności działania wszystkich funkcji, pod kątem słów kluczowych i linkowania, które jest weryfikowane przez wyszukiwarkę Google, a także pod względem sprawdzenia jakości contentu, jaki widnieje obecnie na naszej stronie. Wynikiem Audytu SEO będzie raport, który obnażył wszystkie słabości naszej strony wraz z rekomendacjami, jakie czynności należy wykonać, by te obszary uległy w przyszłości poprawie. Dopiero w tym momencie warto rozpocząć działania mające na celu zwiększenie widoczności naszej witryny internetowej. 

Content, Keywords oraz optymalizacja

     Pierwszy zestaw działań opiera się na optymalizacji obszarów słów kluczowych, oraz treści, która jest publikowana na stronie. Znalezienie odpowiednich słów kluczowych powinno być poprzedzone wnikliwą analizą. Słowa kluczowe powinny oddawać z jednej strony styl, w jakim internauci poszukują informacji w wyszukiwarce. Z drugiej jednak strony powinny oddawać również sens i specyfikę naszej aktywności w internecie. 

     Kolejny element to zwiększenie jakości treści, które pojawiają się na naszej stronie lub blogu firmowym. Nie musi to oznaczać pisania wszystkiego od nowa. Swoje działania możemy rozpocząć od rozbudowania treści oraz poprawy jej z uwzględnieniem słów kluczowych. Dobrze zoptymalizowana strona główna, podstrony oraz blog firmowy to wymóg nowoczesnych stron, które prowadzą aktywny marketing internetowy. Dobre, jakościowe treści pisane w zgodzie z zasadami SEO znacznie zwiększą widoczność naszej strony. Co więcej, regularne publikowanie nowych treści buduje nasz wizerunek firmy jako tej, która chętnie dzieli się specjalistyczną wiedzą i aktywnie działa w internecie.

Poboczne działania marketingowe

     Działania na stronie internetowej to tylko część zabiegów, które mają na celu zwiększenie naszej widoczności w internecie. Warto skupić się również na dodatkowych działaniach, takich jak marketing w social mediach czy artykuły sponsorowane. Media społecznościowe to miejsce w sieci, w którym najłatwiej jest znaleźć potencjalnych odbiorców naszej oferty. To właśnie na Facebooku czy Instagramie możemy wejść w bezpośrednią interakcję z klientami, promować produkty oraz treści, które znajdują się na naszej stronie. Podobnie działają artykuły sponsorowane, które znacznie zwiększają skuteczność naszych zabiegów marketingowych.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!