Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

PCC, SEO, SEM – działania które mogą zwiększyć widoczność w internecie

6 kwietnia, 2021

     Nie od dzisiaj wiadomo, że firma, która nie istnieje w internecie, ma znacznie mniejszą szansę na utrzymanie swojej przewagi konkurencyjnej na rynku, bez względu na branżę, w jakiej działa. Coraz większe obszary naszego życia przechodzą do sieci, a co za tym idzie, firmy również powinny podążać za tym trendem. By jednak działania marketingu internetowego miały jakiekolwiek efekty, niezbędne jest zastosowanie narzędzie takich jak SEM, PPC oraz SEO. Te trzy tajemnicze skróty pozwolą nam na zdobycie większego zainteresowania klientów, a co za tym idzie, zwiększeniem obrotów. Czym są te narzędzia? Czym się różnią? Kto powinien z nich korzystać? 

PPC, SEM, SEO – o co w tym chodzi?

     3 popularne rozwiązanie, które są często wykorzystywane w procesie tworzenia strategii marketingowej w internecie, pozwalają na zwiększenie konwersji i wzrost widoczności naszej strony. O co dokładnie chodzi w każdym z tych skrótów? SEO, czyli Search Engine Optimization to działania optymalizacyjne, które mają na celu zwiększenie widoczności naszej stronie w wyszukiwarce internetowej. Inaczej możemy to nazwać pozycjonowaniem. Pozycjonowanie to proces długotrwały, którego efektem jest stopniowe przechodzenie na coraz wyższą pozycję po wpisaniu danego hasła. Optymalizacja opiera się na takich działaniach jak tworzenie odpowiednich słów kluczowych, usprawnianiu domeny internetowej i tworzeniu unikatowych treści.

      Innym narzędziem jest SEM (Search Engine Marketing). Jest to zbiór różnych działań (w tym wcześniej opisanego SEO), które na celu mają nie tylko zwiększenie widoczności firmy, ale też wzmożenie ruchu na stronie poprzez stosowanie tak zwanego remarketingu wykorzystując narzędzia takie jak Google Ads. Ostatnim z popularnych sposobów na intensyfikację działań e-marketingu jest PPC (Pay per click). Reklamy naszej firmy są wyświetlane niezależnie od tego, czy użytkownik był na naszej stronie, czy nie. W trakcie kampanii są to wyróżnione reklamy, które są bardzo dobrze widoczne dla klientów i umożliwiają łatwy wzrost ruchu na naszej stronie. 

     Zasadniczo różnica pomiędzy tymi 3 narzędziami jest niewielka. By zapewnić sobie maksymalizację efektów marketingu internetowego, najlepszym sposobem jest wykorzystanie wszystkich 3 działań  w tym samym czasie. 

Kto powinien skorzystać z narzędzi PPC, SEM i SEO?

     Z działań e-marketingu powinna skorzystać każda firma, której zależy na trwałym wzroście widoczności w internecie. W przypadku PPC, działania w tym obszarze powinny zainteresować wszystkie firmy, które planują kampanię marketingową jednego produktu lub grupy produktów. Co więcej, jest to doskonały sposób na błyskawiczne zwiększenie widoczności. Kampania PPC może być realizowana za pośrednictwem Googla lub mediów społecznościowych, co sprawia, że jest to idealny sposób na trafienie z kampanią do określonej grupy odbiorców. Jedyną wadą PPC jest ograniczony czas trwania kampanii. 

      Jeśli więc naszym głównym celem jest sukcesywny wzrost widoczności i obecności w internecie, warto postawić na działania SEO. Optymalizacja strony internetowej to proces, który trwa długo, jednak dzięki staraniom efekt dobrze wypozycjonowanej strony jest widoczny przez wiele miesięcy. 

Działanie wielokanałowe najlepszym rozwiązaniem

      Działania wielokanałowe, nazywane ogólnie działaniami SEM dają najlepszy efekt bez względu na to, co chcemy uzyskać. Błyskawiczna poprawa widoczności? Długotrwały wzrost znaczenia w internecie? Z działaniami SEM, które są skierowane na różne kanały jak social media i wyszukiwarki, możemy być pewni odniesienia sukcesu. 

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!