Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Metoda SKAG – pomoc w kampaniach Google Ads

6 lipca, 2021 Metoda SKAG - pomoc w kampaniach Google Ads

SKAG (ang. Single Keyword Ad Groups) to strategia oparta na jednym słowie kluczowym gdzie odrębne słowa kluczowe posiadają  własne reklamy. W jaki sposób strategia ta pomaga w kampaniach google Ads? I dlaczego jest ona opłacalna?

Stworzenie kampanii opartej na SKAG

Na samym początku wyjaśnijmy sobie co to są słowa kluczowe?  Słowa kluczowe są to pojedyncze słowa, lub całe frazy, które są wpisywane przez internautów do wyszukiwarki. Są one bardzo istotne, ponieważ dobrze dobrane słowa kluczowe  pod naszą stronę, szybciej doprowadzą potencjalnego klienta. Dlatego z tego powodu, tak ważne jest dobre ich dobranie w kampanii.  Natomiast co za dużo to nie zdrowo, ponieważ za dużo słów kluczowych niestety doprowadzi do błędów w google i nasza strona jest wtedy mniej atrakcyjna dla wyszukiwarki. Dlatego też z pomocą przychodzi nam SKAG.

Konstruując kampanię SKAG, istotne jest, aby w jednej grupie reklam było tylko jedno słowo kluczowe. Strategia ta jest najbardziej efektywna. Dodatkowo w bardzo prosty sposób, możemy kontrolować efektywność naszej kampanii i obserwować poziom dopasowania.  

Metodyka SKAG vs tradycyjna kampania Google Ads
Metodyka SKAG vs tradycyjna kampania Google Ads

O czym musisz pamiętać tworząc reklamę SKAG

Największą mocą reklamy SKAG to pojedyncze słowo kluczowe, jednak trzeba pamiętać o budowie i treści reklamy. W nagłówku jak i w treści powinno się pojawić słowo kluczowe. Warto również pamiętać o umieszczeniu go w adresie URL. Dzięki optymalizacji kapani opartej o metodę SKAG, reklama może być bardziej skuteczna.

Analiza raportu wyszukiwanych haseł.

Co zrobić, kiedy raport wyszukiwanych haseł pokazuje, iż użytkownicy wpisują również inne słowa kluczowe, o które oparta jest kampania?

Stwórz osobne SKAG! W ten sposób dostosowujesz kampanię do potrzeb i preferencji użytkowników.

Rada dla początkujących

Zdajemy sobie sprawę, że dla osób, które dopiero zetknęły się ze SKAGAmi, tworzenie kolejnych grup reklam i kontrola nad kampaniami, może sprawiać problemy. Ale spokojnie! Nie taki diabeł straszny. Wystarczy odpowiednio grupować kampanię. Dzięki temu ułatwisz sobie pracę nad treścią reklam i dostosowanie nagłówków. Jeżeli jest taka potrzeba to możesz z poszczególnych elementów utworzyć nową kampanię z oddzielnym budżetem. 

Zalety SKAG

 1. Korzystając ze SKAG możesz dopasować reklamy do konkretnych słów kluczowych, które wpisują w wyszukiwarkę potencjalni klienci;
 2. Słowa kluczowe pojawiają się w nagłówku, treści, a także w adresie URL tworząc dla odbiorcy spójną całość;
 3. Pozwala osiągnąć lepsze współczynniki klikalności – CTR;
 4. Pozwala tworzyć reklamy w oparciu o precyzyjnie dobrane zestawy słów kluczowych i dostosować ją do potrzeb i preferencji określonej grupy odbiorców;
 5. Obniżenie kosztów za kliknięcia wpływa na obniżenie kosztów konwersji;
 6. Uruchamianie kampanii umożliwia dotarcie do właściwej grupy odbiorców, co daje większą szansę na podniesienie konwersji.

Zobacz więcej –> https://workflowmedia.pl/offer/marketing/

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!