Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Kampanie Discovery – dlaczego warto wyjść poza Search i GDN?

18 maja, 2021 Kampanie Google Discovery

Kampanie Discovery Ads stanowią stosunkowo świeży produkt przedsiębiorstwa Google – swój debiut miały w 2018 roku, jednak dla reklamodawców z całego świata stały się dostępne dopiero dwa lata później. Dzięki połączeniu ze światowym gigantem w zakresie marketingu internetowego, reklamy mogą docierać nawet do 2,9 miliarda potencjalnie zainteresowanych użytkowników. Na uwagę zasługuje fakt, że pojawiające się treści nawiązują do ich aktywności w Internecie – wynikach wyszukiwania w przeglądarce (telefon, tablet) oraz używanych aplikacjach. Co więcej, reklamy wyświetlają się także na YouTube oraz w Gmailu.

W jaki sposób tworzone są kampanie oraz do jakiego grona odbiorców mogą dotrzeć?

Kampanie Discovery mogą zostać skierowane zarówno do osób, które odwiedziły naszą witrynę, jak również trafić do całkowicie nowych użytkowników. Można tego dokonać na dwa sposoby:

1. Indywidualne listy użytkowników – tworzone przez nas.

Możemy stworzyć unikatową, indywidualną listę, która umożliwi dotarcie do nowych odbiorców. Bazuje ona na podobieństwach w wyszukiwanych słowach kluczowych i treściach, odwiedzanych witrynach, używanych aplikacjach lub przejawiających chęć zakupienia podobnego produktu.

2. Listy oferowane przez Google.

Nieco zawężają one możliwości oraz ograniczają grono potencjalnych klientów, ponieważ docieramy jedynie do odbiorców przejawiających chęć zakupienia podobnego produktu lub poszukujących podobnych informacji.

W przypadku obydwu typów reklam możemy jednak skierować reklamę do konkretnej grupy wiekowej, płci, a także lokalizacji użytkowników. Pozwoli to na zyskanie zainteresowania osób realnie zainteresowanych naszą ofertą.

Automatyczne strategie stawek

Ważnym aspektem jest także określanie stawek – w tym przypadku nie mamy możliwości ręcznego doboru maksymalnej stawki (model CPC lub CPM). Możemy zatem zdecydować się jedynie na wybór jednej spośród oferowanych przez Google strategii automatycznych, a więc zdać się w pełni na algorytmy Google lub określić docelową stawkę CPA.

Typy reklam Google Discovery

Wśród dostępnych typów reklam Google Discovery można wymienić dwa typy: z wieloma obrazami (karuzelowa) oraz z pojedynczym obrazem. W przypadku pierwszego typu reklamy, ustalona zostanie liczba kart, z których będzie składała się karuzela wraz z reklamą. Pod każdą kartę podpięty zostanie dedykowany tekst oraz adres URL odsyłający do konkretnej strony. Jest ona o wiele bardziej korzystna, gdyż za pośrednictwem jednej reklamy jesteśmy w stanie zaprezentować użytkownikowi kilka produktów, co z pewnością będzie miało wpływ na wzbudzenie w nim większego zainteresowania. Może on bowiem wybrać element najbardziej przykuwający jego uwagę.

Dlaczego warto uruchomić kampanię?

Na ten moment, kampanie Discovery skupiają się głównie na możliwości pozyskiwania klientów zainteresowanych oferowanym przez nas produktem, jednak w niedalekiej przyszłości, zakres ten będzie także rozszerzony do możliwości zdobywania kontaktów do osób potencjalnie zainteresowanych naszym przedsiębiorstwem. Na stałe, gdyż obecnie funkcjonuje wersja beta.  Według dotychczasowych testów tego rozszerzenia (w branży automotive) wykazano, że może przyczynić się to do znacznego wzrostu liczby  kontaktów – do około 88% w czasie 35 dni od chwili uruchomienia kampanii. Co więcej, będzie wiązało się to także z niższymi kosztami ich pozyskania. Skorzystać z niego możemy jedynie, gdy uzyskamy dostęp do bety na koncie Google Ads.

Reasumując, kampanie Google Discovery stanowią idealną propozycję dla osób chcących zwiększyć zasięgi oraz pozyskać nowych użytkowników zainteresowanych oferowanymi produktami.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!