Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Jak prowadzić fanpage firmowy na Facebooku?

27 kwietnia, 2021 Jak prowadzić fanpage firmowy na Facebooku

W dzisiejszym świecie działa wiele social mediów. Jest instagram, twitter, youtube i wciąż pojawiają się nowe platformy – wystarczy wymienić coraz popularniejszego TikToka. Jednak król jest tylko jeden i nic nie wskazuje, że miałoby się to szybko zmienić. Facebook z ponad 2,5 miliardem użytkowników jest najlepszym narzędziem do promowania biznesu. Umożliwia łatwe dotarcie do ponad kilkunastu milionów potencjalnych klientów w Polsce. Dlatego prowadzenie firmowego konta to wręcz konieczność dla współczesnego przedsiębiorcy. Zdecydowanie warto poznać i wykorzystać to narzędzie w celu zwiększenia sprzedaży. 

Co sprawia, że Facebook wciąż świetnie się trzyma? 

Model biznesowy Facebooka opiera się na tworzeniu dwóch popularnych metod komunikacji. Grupy dyskusyjne łączą ludzi o wspólnych pasjach. Pozwalają na wymianę informacji pomiędzy użytkownikami niezależnie od barier geograficznych. Grupy dzielą się poglądami, plikami graficznymi oraz mogą wspólnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Dla organizacji, firm czy marek stworzono pojęcie fanpage`a. Służy to do promocji i pokazywaniu wizerunku danego podmiotu. Stworzono nawet specjalne stanowisko pracy dla osoby, która profesjonalnie tworzy treści, które przyciągną fanów i klientów. Jak wynika ze statystyk, ma to zdecydowanie duży wpływ na wyniki finansowe osiągane przez marki. Ponad połowa klientów deklaruje, że media społecznościowe wpływają na ich decyzje zakupowe. Około 44% tych samych respondentów wskazuje Facebooka jako dominującą platformę internetową. Ciężko jest zignorować te fakty we własnym biznesie. 

Konfiguracja fanpage`a 

Zakładanie strony firmowej na FB wygląda podobnie jak w przypadku konta osobistego. Należy określić profil prowadzonej działalności. Nazwa, jaką posługuje się konto nie jest raz na zawsze i można ją zmienić w dowolnym momencie. Pozostaje jeszcze wybrać kategorię dla swojej działalności i można dodać zdjęcia. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Istnieje kilka zasad, które mówią o tym, jak stworzyć swój fanpage. Oto niektóre z nich: 

 • warto zamieszczać grafiki, które będą jednoznacznie kojarzyć się z firmą i tym, czym się zajmuje. Chodzi o to, aby wizerunek był jak najbardziej spójny i wiarygodny, 
 • zdjęcia profilowe powinny oddawać charakter i zapadać w pamięć potencjalnym klientom, 
 • elementy fanpage`a powinny pokazywać czym jest dana marka i precyzyjnie określać, na co mogą liczyć osoby, które będą korzystały z usług lub produktów danej marki, 
 • warto umieścić dane kontaktowe, które umożliwią spotkanie lub rozmowę telefoniczną. Niektóre osoby preferują bardziej bezpośrednią komunikację. 

Fanpage można wzbogacić o elementy umożliwiające interakcję z innymi social mediami lub stroną internetową firmy. Może to wyglądać jak estetyczne przyciski, które w łatwy sposób przeniosą klienta w pożądane miejsce.  

Jakie treści warto umieszczać na Facebooku? 

Wszystkie treści umieszczane na najpopularniejszej platformie występują w wielu formach. Aby lepiej z nich skorzystać, warto publikować je w określony sposób: 

 • filmy są jednym z najbardziej angażujących mediów, są częściej oglądane niż teksty. Warto zadbać o dobre audio podczas tworzenia materiałów filmowych, 
 • linki prowadzące do innych miejsc w sieci mogą być opakowane w atrakcyjną formę miniaturek, które będą układać się w ciekawe wzory – np. przesuwającą się karuzelę. Warto to wykorzystać,
 • zdjęcia można wzbogacić o dodatkowe, angażujące komentarze i emotki.  

Ważne, żeby publikowane posty były atrakcyjne dla klientów i sprawiały, że będą chcieli częściej odwiedzać fanpage.  

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!