Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Tygodniowy przegląd newsów marketingowych #TPNM #35

27 sierpnia, 2021 tpnm35

Facebook opublikował pierwszy kwartalny raport dotyczący najpopularniejszych postów

Facebook opublikował pierwszy kwartalny raport dotyczący najpopularniejszych postów. Wynika z niego, że największą popularnością na świecie cieszą się mało kontrowersyjne treści – takie jak przepisy kulinarne i memy. Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że raport jest dowodem na to, że firma obecnie prowadzi  “najbardziej transparentną platformę w internecie”.

Dziennikarze “The New York Times” odkryli, że podobny raport miał być opublikowany wcześniej i dotyczyć pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku. Jego treść stawiała firmę w złym świetle. Kierownictwo Facebooka zablokowało jego upublicznienie. Według informacji gazety wśród najpopularniejszych postów znajdowały się fałszywe informacje o szkodliwości szczepionki na COVID-19. Popularny był także kontent rozpowszechniany przez jedną ze skrajnych grup prawicowych.

Administracja Joe Bidena w ostatnich miesiącach krytykowała Facebooka za dopuszczenie do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o COVID-19. Firma odpowiada, że zaostrzyła swoją politykę fake news i usunęła od początku pandemii 19 mln fałszywych informacji.

W Europie więcej jednorożców niż w Chinach – po raz pierwszy od 2016 r.

Jednak nasz kontynent jest nadal w tyle za Stanami Zjednoczonymi.

Od 1990 r. w Europie powstało 296 firm o wartości rynkowej nie mniejszej niż 1 mld dol., podczas gdy w Chinach – 276. Oznacza to, że po raz pierwszy od 2016 r. Europa wyprzedza Chiny w liczbie stworzonych jednorożców. Spośród 170 miast na świecie będących siedzibą jednego lub większej liczby jednorożców aż 65 znajduje się w Europie. Według nowych danych Dealroom w br. w Europie powstaną 72 nowe jednorożce – ponadtrzykrotnie więcej niż w Chinach (22). Europa jest również najszybciej rozwijającym się regionem pod względem inwestycji venture capital na świecie. Do tej pory nasz kontynent przyciągnął w br. 49 mld euro inwestycji.

Większość z europejskich jednorożców powstałych w br. działa w obszarze usług finansowych. To m.in. platforma handlu kryptowalutami Bitpanda, cyfrowy bank Starling, firma płatnicza Saltpay i cyfrowy pożyczkodawca Lendable. Firma Gorillas z siedzibą w Berlinie, zajmująca się dostarczaniem produktów spożywczych na żądanie, osiągnęła wycenę 1 mld dol. zaledwie dziewięć miesięcy po rozpoczęciu działalności w maju 2020 r.

Stany Zjednoczone pozostają światowym liderem zarówno pod względem liczby jednorożców, jak również łącznej wartości inwestycji w te firmy. W samym 2021 r. w Stanach Zjednoczonych powstało 275 jednorożców – prawie tyle, ile w Europie w ciągu ostatnich trzech dekad. Od 1990 r. w tym kraju stworzono ponad tysiąc firm wartych ponad 1 mld dol. Suma dotychczasowych inwestycji w amerykańskie jednorożce w br. to już 140 mld dol., co zapowiada kolejny roczny rekord.

Blika używa już blisko 8 mln osób

Liczba i wartość transakcji podwoiła się w ciągu roku.

Spółka Polski Standard Płatności, operator krajowego systemu płatności mobilnych Blik, podaje, że liczba aktywnych użytkowników Blika (takich, którzy każdego miesiąca realizują przynajmniej jedną transakcję) wzrosła do 8 mln osób, to blisko pół miliona więcej niż rok temu.

W drugim kwartale br. użytkownicy zrealizowali 176 mln transakcji – to dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Łączna wartość transakcji również podwoiła się w stosunku do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku i wyniosła 24 mld zł.

Blik najchętniej jest używany w transakcjach internetowych – stanowiły one blisko 70% transakcji w drugim kwartale br., a było ich 121,5 mln.

Za obsługę reklamową tej marki odpowiadają m.in. agencja Change Serviceplan i dom mediowy Spark Foundry.

Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz Mastercard. Z Blika mogą korzystać również klienci Banku Pekao SA, Banku Pocztowego, BNP Paribas, BOŚ Banku, Credit Agricole, Getin Banku, Inteligo, Nest Banku, banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS i bankach spółdzielczych Grupy BPS oraz Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Facebook nawiązał współpracę z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim

Wspólnie stworzono serię filmów pokazujących pozytywny wpływ sportu na życie osób z niepełnosprawnością.

Facebook nawiązał współpracę z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim. Wspiera inicjatywę  #WeThe15, globalny ruch na rzecz praw człowieka, reprezentujący 1,2 mld osób z niepełnosprawnością, które stanowią 15% światowej populacji. Z tej okazji stworzono serię filmów pokazujących pozytywny wpływ sportu na życie osób z niepełnosprawnością, w czterech społecznościach z różnych części świata.

Czteroczęściowa seria filmów prezentuje życie lokalnych społeczności z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Brazylii oraz pokazuje, w jaki sposób Facebook umożliwił ich członkom nawiązywanie kontaktów i rozwijanie pasji, dając im realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość.

Seria filmów została wyprodukowana przez Facebooka we współpracy z IPC (Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim).

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!