Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Tygodniowy przegląd newsów marketingowych #TPNM #28 2021

9 lipca, 2021 Tygodniowy przegląd newsów

TikTok wydłuża filmy

Twórcy będą mogli kręcić wideo do 3 minut.

TikTok wprowadza możliwość nagrywania nawet trzyminutowych filmów. W przeciągu kilku tygodni z opcji wstawiania dłuższych filmów będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy TikToka. Gdy tylko opcja będzie dostępna, twórcy otrzymają powiadomienie, że dłuższe filmy są teraz częścią ich zestawu narzędzi.

Pinterest wprowadza zmiany w regulaminie reklamowym

Reklamy związane z odchudzaniem będą zabronione. Ten ruch to rozszerzenie dotychczasowych zasad, które zabraniały m.in. przekazów reklamowych zawstydzających z powodu wyglądu ciała oraz niebezpiecznych produktów odchudzających. Nowe regulacje zabraniają przekazów tekstowych lub wizualnych dotyczących utraty wagi. Promocji produktów odchudzających w formie poleceń osób chwalących takie środki, materiałów idealizujących lub krytykujących jakieś typy sylwetek. Zabronione są także reklamy produktów sugerujących, że nakładanie ich na skórę powoduje utratę wagi.

PiS chce ograniczeń dla firm z zagranicy w mediach

Zmiany dotyczą telewizji i radia.

Grupa posłów partii Prawo i Sprawiedliwość złożyła w Sejmie RP projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Dotyczy kwestii udzielania wymaganych koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych i radiowych spółkom, w których udziałowcami są podmioty zagraniczne.

W obecnym brzmieniu ustawy nadawca może otrzymać koncesję, jeśli “udział kapitałowy osób zagranicznych w spółce lub udział osób zagranicznych w kapitale zakładowym spółki nie przekracza 49%”. Posłowie PiS chcą ten zapis zmienić na: “bezpośredni lub pośredni udział kapitałowy osób zagranicznych w spółce lub bezpośredni lub pośredni udział osób zagranicznych w kapitale zakładowym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, a w przypadku prostej spółki akcyjnej – w ogólnej liczbie akcji tej spółki, nie przekracza 49%”.

W obecnie obowiązującym prawie firma z udziałem kapitału zagranicznego przekraczającym te 49% może otrzymać koncesję pod warunkiem, że siedziba firmy znajduje się na terenie Unii Europejskiej (Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Posłowie chcą tu dodać jeszcze jeden warunek, że taka firma nie może być zależna od podmiotu spoza UE.

Kto na tym ucierpi?

Takie regulacje uderzyłyby przede wszystkim w TVN. Jest to jeden z dwóch obok Polsatu największych komercyjnych nadawców radiowych – spółka TVN jest bowiem kontrolowana przez amerykańską grupę Discovery. Radio RMF FM jest kontrolowane przez firmę Bauer Media z Niemiec.

Gdyby te zmiany weszły w życie, to nadawcy, pozostający pod kontrolą firm spoza UE, mieliby pół roku na zmianę struktury kapitałowej.

Po doniesieniach mediowych na temat prac nad nową ustawą zarząd spółki TVN SA wydał wczoraj oświadczenie:

“Dla TVN najważniejsi są widzowie i ich prawo do rzetelnej, sprawdzonej informacji. To w ich imieniu nasi dziennikarze zadają pytania i od ponad 20 lat patrzą na ręce każdej władzy.
W nocy przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów.
Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni działając w imieniu naszych widzów”.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!