Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Listę staramy się uzupełniać ją na bieżąco by wszelkie móc wyjaśnić wszelkie kwestie, jeszcze przed zadaniem przez Państwa pytań.

1. Jak długo trwa analiza marketingowa i opracowanie strategii?

W zależności od złożoności obecnie prowadzonych działań, złożoności oferty i mnogości produktów. Przygotowanie analizy i planu strategicznego może potrwać od trzech do czternastu dni roboczych.

2. Czy oferują Państwo konsultacje indywidualne?

Tak. Natomiast przed tego typu konsultacjami wysyłamy do Państwa formularz, dzięki któremu będziemy mogli wybrać najlepiej pasujących do Państwa profilu specjalistów, oraz przygotować się do rozmowy. Konsultacje można zamówić pod numerem 725 129 862 lub kontakt@workflowmedia.pl.

3. Czy jest możliwość spotkania się z przypisanymi specjalistami?

Tak, niemniej jednak nie zawsze jesteśmy w stanie spełnić tę prośbę. Nasza agencja jest w pełni zdecentralizowana i pracujący z nami specjaliści są rozsiani po całym kraju. To daje nam przewagę rynkową, bo nie ograniczamy się podczas rekrutacji tylko do jednego miasta. Zdecydowanie łatwiej będzie się spotkać z Państwa opiekunem który powinien sprostać nawet najtrudniejszym pytaniom. Najczęściej większe spotkania odbywają się za pomocą aplikacji umożliwiającej sprawne prowadzenie wideo-konferencji: GoogleMeet, Teams lub Zoom.

4. Jak przygotować się do rozmowy?

Najważniejszą kwestią jest to by Państwo wiedzieli co chcą osiągnąć poprzez prowadzenie kampanii marketingowych. My przygotujemy  plan, wdrożymy go i osiągniemy wspólnie o lepsze wyniki niż zakładaliśmy.

4. Co należy do obowiązków klienta przed i w trakcie współpracy?

Przede wszystkim po stronie klienta leży dostarczenie wszelkich materiałów, które są niezbędne do poprawnego zrealizowania zlecenia. Informowanie o zmianach na stronach docelowy przed ich dokonaniem oraz informowanie o swoich obserwacjach. Państwa feedback podczas kampanii sprawia, że możemy zareagować wcześniej. Sami ciągle monitorujemy kampanie, niemniej często nie mamy kompletu informacji dlatego współpraca między klientem, a agencją jest tak ważna.

5. Co to jest SEO?

SEO (ang. Search Engine Optimization) to działania które mają zagwarantować jak najwyższą pozycje strony internetowej w rankingu wyników danej wyszukiwarki. Dzięki wysokiej pozycji najskuteczniej wypromują Państwo swoją stronę www co pozwoli trafić do Was rzeszom potencjalnych klientów. Działania SEO prowadzone są w dwojaki sposób; poprzez optymalizację treści i budowy strony internetowej oraz poprzez działania zewnętrzne np linkowanie. Optymalizacja stron pod kątem SEO to określenie na przygotowanie strony internetowej tak, aby była ona możliwie najbardziej czytelna i atrakcyjna z perspektywy wyszukiwarek. Skuteczna optymalizacja obejmuje min. treść strony, zagęszczenie słów kluczowych, META tagi, opracowanie kodu wg standardów W3C.

6. Co to jest SEM?

SEM (Search Engine Marketing) – to całość działań mających na celu poprawienie widoczności strony internetowej w sieci. Jest to forma odpowiedzi na potrzebę internauty poszukującego interesujących go treści. Działanie SEM polega na połączeniu wykorzystywania linków sponsorowanych oraz działań SEO, dzięki czemu uzyskujemy efekt synergii, połączone działania przynoszą lepsze efekty niż dane działania przeprowadzone niezależnie. Wyszukiwanie w Internecie danej rzeczy wiąże się często z chęcią jej zakupu co przemawia za wykorzystywaniem tego modelu działań. Dzięki połączeniu tych działań mamy niepowtarzalną okazję dotrzeć do potencjalnego klienta w momencie kiedy jest najbardziej zainteresowany zakupem

7. Co to jest FacebookAds?

Facebook Ads (skrót: “fb ads”) to narzędzie reklamowe na facebooku. Jest to narzędzie subtelne i zaplanowane w taki sposób – że reklamy zlewają się z tłem, a użytkownik nie odczuwa “bombardowania” nimi dzięki czemu, jeśli informacja faktycznie go zainteresuje – wejdzie w nią sam, dobrowolnie. Dzięki temu że klient sam przychodzi do sprzedawcy konwersja jest dużo wyższa niż w odwrotnej sytuacji. Odpowiednie targetowanie przekazu pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów zanim oni zaczną szukać nas. Facebook to najlepsze miejsce w sieci do promowania lokalnego biznesu. Dzięki dobrze przygotowanej i odpowiednio zarządzanej kampani FB Ads dotrzesz do klientów z Twojej okolicy I skutecznie zwiększysz swoje przychody.

8. Jak wyglądają kampanie Linkedin?

Na platformie LinkedIn istnieją dwie główne formy reklamowe: Sponsorowane Aktualizację-reklama, która pojawi się w tzw. strumieniu wiadomości na stronie głównej kont oraz reklama tekstowa pojawiająca się po prawej stronie w widoku. Poza tymi formami istnieje wachlarz dodatkowych form reklamowych, począwszy od reklam graficznych po reklamy wyświetlane w skrzynkach odbiorczych. Wybór formy reklamy w dużej mierze determinuje budżet którym dysponuje reklamodawca. Kluczowym dla skuteczności podejmowanych reklam jest odpowiednie targetowanie treści. Dzięki niemu docieramy z promocją konkretnego produktu lub usługi do sprecyzowanej grupy odbiorców. Precyzyjne dotarcie do ściśle wybranej grupy docelowej zapewnia skuteczność prowadzonych działań.

9. Jak wyglądają kampanie Email Marketingowe?

Email marketing to forma marketingu bezpośredniego wykorzystującą mail jako narzędzie marketingowe. Jest to to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania klientów. Głównymi celami email marketingu są tworzenie i podtrzymywanie relacji z klientami oraz sprzedaż. Zaletą tej formy komunikacji jest możliwość wysokiej personalizacji przekazu. Email marketing najczęściej jest używany w celach informacyjnych i promocyjno-sprzedażowych. Coraz więcej narzędzi do email marketingu umożliwia również personalizację na poziomie dodawania w początku wiadomości imienia odbiorcy. Tym sposobem klient poczuje się, jakby ten email był przygotowany specjalnie dla niego i chętniej zapozna się z jego treścią.

10. Jak wyglądają kampanie Afiliacyjne?

Marketing afiliacyjny – opiera się na współpracy reklamodawcy (sprzedawcy) z partnerem (afiliantem), który przyjmuje rolę “pośrednika” sprzedaży. Sprzedawca zyskuje kolejnych klientów, a afiliant otrzymuje wynagrodzenie za efekt działań każdego z nich. W wielu przypadkach na zasadzie marketingu afiliacyjnego działa influencer marketing.

11. Co to jest analiza socjometryczna?

Analiza socjometryczna (ASS) to dziedzina, która znajduje swoje miejsce w biznesie od około 30 lat. Pozwala ona na przedstawienie relacji między grupami jak i tych występujących wewnątrz grup. Dzięki wykorzystaniu narzędzi statystycznych i analityczny pozwala na wpisywanie działań marketingowych w trendy kierujące działaniami grup, jest stosowana głównie w mediach społecznościowych. Dzięki niej możliwe jest prowadzenie subtelnych działań i osiągania efektów przy dużo mniejszym nakładzie środków.

12. Co to jest tożsamość marki?

Tożsamość marki to wizja tego, w jaki sposób marka ma być postrzegana przez docelowego konsumenta. To pożądany przez firmę obraz marki, zespół idealnych cech z punktu widzenia celów firmy, pożądany sposób jej postrzegania, kreowany przez sponsora marki. Tożsamość marki to wszystko to, co wymyślimy, stworzymy, wykreujemy pod konkretny brand. Tożsamość odzwierciedla pożądany sposób postrzegania brandu przez konsumentów, tożsamość marki to jej nominalna wartość. Składa się na nią wiele komponentów: począwszy od opakowania, poprzez reklamę, obsługę sprzedażową, a na serwisie posprzedażowym skończywszy. Kluczem do sukcesu marki  jest zbudowanie takiego wizerunku, który jak najwierniej tę tożsamość odzwierciedli.

13. Co to znaczy ze strona jest responsywna?

Tożsamość marki to wizja tego, w jaki sposób marka ma być postrzegana przez docelowego konsumenta. To pożądany przez firmę obraz marki, zespół idealnych cech z punktu widzenia celów firmy, pożądany sposób jej postrzegania, kreowany przez sponsora marki. Tożsamość marki to wszystko to, co wymyślimy, stworzymy, wykreujemy pod konkretny brand. Tożsamość odzwierciedla pożądany sposób postrzegania brandu przez konsumentów, tożsamość marki to jej nominalna wartość. Składa się na nią wiele komponentów: począwszy od opakowania, poprzez reklamę, obsługę sprzedażową, a na serwisie posprzedażowym skończywszy. Kluczem do sukcesu marki  jest zbudowanie takiego wizerunku, który jak najwierniej tę tożsamość odzwierciedli.

14. Jak działa Google Analytics?

Google Analytics to narzędzie analityczne udostępniane przez firmę Google, służące do gromadzenia danych dotyczących serwisów WWW. Instalacja Google Analytics polega na zainstalowaniu kodu JS, który pozwala na gromadzenie danych i śledzenie użytkowników przebywających na danym serwisie. Należy pamiętać, że poza statystyką istotna jest też interpretacja widocznych w tym narzędziu danych. Do tego konieczna jest wiedza analityczna, wiedzą związana z funkcjonowaniem rynku, trendów, kategorii danej branży oraz znajomość specyfiki poszczególnych kanałów, z których ruch jest pozyskiwany.

15. Co to jest remarketing?

Remarketing – rodzaj kampanii  prowadzonej w celu powtórzenia przekazu reklamowego użytkownikom, którzy odwiedzili stronę firmy/produktu. Remarketing polega na  wyświetlaniu reklam osobom, które minimum raz weszły w interakcję ze stroną firmy. Jest to ponowne docieranie z przekazem reklamowym do osób, które odwiedziły konkretną stronę czy podstronę. Aby taki zabieg był możliwy, należy sprawić żeby dane o odbiorcach strony (cookies) trafiały do zbioru z którego będzie można skorzystać aby wyświetlić im reklamę. Po stworzeniu grupy odbiorców konieczne jest przygotowanie materiału reklamowego. Jego przygotowanie jest podobne do przygotowania innych materiałów reklamowych z tą uwagą że wymaga ona dokładnego dopasowania treści do odbiorcy do którego kierowany będzie przekaz.

1. Co wyróżnia WorkFlow Media na tle konkurencji?

Mamy jedną, prostą zasadę – stawiamy na jakość, bo ona zawsze się obroni. Nasze działania są przemyślane, egzekucja sprawna, kampanie są na bieżąco optymalizowane i co najważniejsze nigdy nie zapominamy o celu – bo rozwój biznesu klienta, to również nasz rozwój.

2. Jak mogę zamówić usługę/rozpocząć współpracę?

Jesteśmy w tej kwestii bardzo elastyczni. Możemy zacząć rozmowę na FB lub LinkedINie, przejść na telefon lub mail a może umówić się na kawę i podpisać umowę. Wszystko zależy od tego jak Państwu będzie wygodniej.

3. Kiedy rozpoczynają Państwo realizować usługi?

Podpisujemy umowę, Państwo dostarczają nam komplet materiałów i w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych – wszelkie działania zostają uruchomione.

4. Jakie usługi świadczy WorkFlow Media?

Jesteśmy agencją o kompetencjach 360, czyli współpracując z nami nie potrzebujesz nikogo innego, mamy na swoim pokładzie grafików, programistów, dział SEM i Social Media, Performance, Afiliacyjny i Programatic.

6. Czy mogę otrzymać jakieś zniżki lub rabaty?

Wszelkie rabaty i zniżki są uzależnione od wysokości budżetu, rodzaju umowy jaką podpisujemy oraz jej długości. W przypadku dłuższych umów – kwestie wynagrodzenia ustalamy indywidualnie.

7. Czy współpracujecie z:

startupami – Tak. Świadczymy usługi dla startupów. Zakres usług zależy od zapotrzebowania konkretnego klienta.
małymi firmami – Obsługujemy klientów MŚP w budżetach marketingowych od 3000 zł  miesięcznie.

Innymi agencjami/domami mediowymi – Tak. Działamy wspólnie z domami mediowymi i innymi agencjami..

Korporacjami – Obsługujemy klientów korporacyjnych jako niezależna agencja.

8. Po jest mi potrzebna strona internetowa?

W dzisiejszych czasach można powiedzieć że Google jest największą wyszukiwarką firm. Mało kto dziś jeszcze pamięta o wyszukiwaniu firm w książkach telefonicznych, tworząc stronę internetowa dajesz klientowi szansę żeby do Ciebie trafił! Strona internetowa nie ogranicza Cię geograficznie, czasowo (klient zawsze może ja odwiedzić), pozwala klientom zapoznać się z ofertą wtedy kiedy jest to dla nich najwygodniejsze, zdejmuje też z Ciebie cześć ciężaru związanego z obsługą klienta. Ponadto pamiętaj że estetyczna i responsywna strona to Twoją wizytówka! Firmową strona internetowa podnosi prestiż a posiadanie strony w dzisiejszych czasach jest prawie standardem. Dzięki profesjonalnej stronie internetowej dopasowanej do specyfiki Twojej firmy pozyskasz więcej klientów.

9. Jaki jest koszt stworzenia strony internetowej?

Na to pytanie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi. Pierwszym krokiem w celu stworzenia atrakcyjnej, funkcjonalnej i dopasowanej do naszych potrzeb strony www jest precyzyjne określenie jakiej strony potrzebujemy. Najprostszą metodą na uzyskanie odpowiedzi jest rozpisanie celów którym ma służyć strona i kontakt z nami.

10. Jaki jest czas realizacji strony internetowej?

Podobnie jak koszt stworzenia strony internetowej czas realizacji zależy od wielu czynników. Po pierwsze od nakładu pracy jaki jest konieczny do osiągnięcia pożądanych efektów, oraz terminów którymi dysponują wykonawcy. W praktyce czas realizacji strony to minimum kilka tygodni ale może zdążyć się tak że okres ten będzie liczony w miesiącach.

11. Czy po skończeniu projektu zajmiecie się obsługa mojej strony?

Zawsze staramy się dbać o naszych klientów i zależy nam na budowaniu długofalowych relacji biznesowych opartych na zasadach wzajemności. Oczywiste jest dla nas to że nie pozostawimy Cię samego sobie i jeśli będziesz potrzebował naszej pomocy będziemy do Twojej dyspozycji. W zależności od ilości potrzebnych działań możemy zaoferować obsługę w ramach pakietów obsługi marketingowej lub wykonywać dla Ciebie działania które są dla Ciebie w danej chwili kluczowe. Jednego możesz być pewien zaopiekujemy się twoją stroną tak abyś miał spokojną głowę.

12. Jaki jest koszt realizacji sklepu internetowego?

Koszt realizacji sklepu internetowego zależy od wielu czynników. Pierwszym wyborem determinującym w dużym stopniu późniejsze koszty jest decyzja o wyborze rodzaju skryptu. Zasadniczo można skorzystać ze skryptu gotowego lub zdecydować się na bardziej dopasowany do naszych potrzeb ale droższy skrypt autorski. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z szablonu dodatkowym kosztem będą poprawki skryptu które pozwolą dopasować go do twoich potrzeb. Jeśli nie dysponujesz logo to konieczne jest jego przygotowanie, ponadto należy pamiętać o kwestiach prawnych takich jak np. Regulamin. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym i dopasowanym do Twoich potrzeb serwisie chętnie poprowadzimy Cię w procesie podejmowania decyzji o tym jak powinien wyglądać Twój sklep i określimy koszt jego realizacji.

13. Jak dotrzeć do klientów B2B za pomocą mediów społecznościowych?

Media społecznościowe są skutecznym sposobem wywierania silnego wrażenia na nabywcach w początkowej fazie prowadzonych przez nich wyszukiwań. Treści odpowiadające na palące potrzeby klientów często okazują się ważniejsze niż tradycyjną reklama lub broszury sprzedażowe opisujące cechy i funkcję produktu. Media społecznościowe oferują platformy dystrybucji nowych rodzajów treści, które dzięki nim docierają do dużych graczy z rynku B2B. warto zaznaczyć, że aby w działaniach B2B nie ograniczać się wyłącznie do LinkedIn mającego wiodącą reputację że względu na swój w pełni biznesowy charakter. działania B2B można prowadzić również na Facebooku, Instagramie, YouTubie, Twitterze, a nawet Pintereście. Trzeba pamiętać że w rynku B2B szczególnie liczy się jakość naszej publiczności i docierać do faktycznie zainteresowanych naszą działalnością i produktami.

14. Jaki jest czas oczekiwania na projekt graficzny?

Czas oczekiwania na realizację projektu graficznego zależy od zajętości naszych grafików i ilości czasu pracy który poświęcony będzie na realizację projektu. Minimalny czas realizacji prostych projektów graficznych to dwa dni robocze. Skontaktuj się z nami a udzielimy Ci konkretnych informacji po przeanalizowaniu Twojego zamówienia.

15. .Ile wersji projektów zawiera się w cenie zamówienia?

Wszystko zależy od tego nad czym będziemy dla Ciebie pracowali. Np opracowanie Logotypu to w wersji standardowej trzy projekty które przygotowujemy dla Ciebie na podstawie ustaleń zawartych w briefie. Oczywiście zawsze istnieje możliwość indywidualnego ustalenia liczby propozycji które przygotujemy dla Ciebie w ramach konkretnej realizacji.

16. Kiedy zacząć działania marketingowe?

Najczęściej pada odpowiedź “jak najszybciej”. Niemniej potrzebujemy mieć przygotowaną ścieżkę użytkownika by osiągnąć zamierzony cel. W momencie gdy zaczynamy działania, a strona na którą kierujemy jest niedopracowana – tracimy pieniądze, bo ruch który dostarczamy gorzej konwertuje lub wcale. Będzie nam niezwykle miło, pomóc Państwu przy tworzeniu strony.

17. Jaką kwotę muszę zainwestować w działania marketingowe?

Wszystko zależy od tego jakich efektów oczekujesz i jakim dysponujesz budżetem. Ważne żeby nawet niewielka inwestycja w marketing przyniosła Ci korzyści. Jeśli masz wątpliwości albo pomysły które chcesz zrealizować a nie wiesz jak skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy Ci i pomożemy zrealizować optymalne działania.

18. Jak mierzycie efekt marketingu w social-mediach?

Efektywne tworzenie i realizowanie kampanii marketingowych wymaga stałego monitorowania otrzymywanych wyników. Większość wskaźników możemy mierzyć za pomocą systemów klasy Marketing Automation, ponieważ wymagają one połączenia działań marketingowych z konkretnymi klientami i osiągniętym efektem. Główne wskaźniki to: Przychód z działań marketingowych, Koszt pozyskania kontaktu, Wartość potencjalnego klienta, ROAS czyli zwrot z inwestycji w reklamę, Konwersja(np. sprzedażowa, Landing Pages, użytkowników urządzeń mobilnych)

19. Jaki serwis social-mediow jest dla mnie najlepszy?

Często zadawanym pytaniem jest jaki kanał social-mediow będzie dla nas najskuteczniejszy. Odpowiedź na to pytanie za każdym razem musi być poprzedzona określeniem celów które chcemy osiągnąć dzięki działaniom w social-mediach. Decyzja ta zależy od specyfiki branży, zakresu działań czy kwot jakie jesteśmy w stanie zainwestować. Jeśli poprosisz nas o pomoc chętnie pomożemy wybrać kanał lub kanały najlepsze dla Ciebie i przygotujemy strategię która pozwoli osiągnąć optymalne efekty.

20. Jak szybko pozycjonowanie przyniesie efekty?

Pierwsze pozytywne efekty pozycjonowania uzyskujemy już po kilku tygodniach, a czasem dopiero po kilku miesiącach od wdrożenia konkretnych działań.  To w jakim czasie pojawią się efekty zależy od czynników zewnętrznych takich jak: konkurencyjność fraz, obecnej pozycji słów kluczowych, przeszłości strony i technologii w której została stworzona strona internetowa. Czas w którym pojawią się pierwsze efekty zależy też od tego czy pozycjonujemy się lokalnie czy szeroko, szerokie pozycjonowanie wymaga większego nakłady pracy i czasu.  Należy pamiętać że pozycjonowanie to proces długofalowy.

21. Czy możemy rozliczać się za efekty?

Mottem którym się kierujemy jest dostarczanie efektów! Za każdym razem  faktura wystawiana w ramach pakietów obsługi marketingowej wystawiana jest w modelu „faktura za rezultaty” Współpracując z nami współpracujesz na jasnych zasadach.

1. Czy mogę prosić o specyfiację na facebooka/instagrama?

Zawsze aktualną specyfikację reklam na facebooku i instagramie znajdą Państwo tutaj.

2. Czy mogę prosić o specyfiację Google? GDN, Search, Google Merchant Center

Zawsze aktualną specyfikację reklam w Google (GDN, Search, Google Merchant Center) znajdą Państwo tutaj.

3. Czy mogę prosić o specyfikację do mailingu?

By mailing był realizowany przez wszystkich wydawców, powinien on być stworzony w ramach specyfikacji którą mogą Państwo pobrać tutaj.

Zacznijmy od rozmowy
Rozwiń

Zgoda na przetwarzenie danych

Zgody marketingowe są uwzględnione w wariancie bezpłatnym Onet Poczty. W każdej chwili możesz wycofać udzielone zgody i przejść do Poczty płatnej. Wycofanie zgód nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
Rozwiń

Zgoda na przetwarzenie danych

Zgody marketingowe są uwzględnione w wariancie bezpłatnym Onet Poczty. W każdej chwili możesz wycofać udzielone zgody i przejść do Poczty płatnej. Wycofanie zgód nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
Rozwiń

Zgoda na przetwarzenie danych

Zgody marketingowe są uwzględnione w wariancie bezpłatnym Onet Poczty. W każdej chwili możesz wycofać udzielone zgody i przejść do Poczty płatnej. Wycofanie zgód nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
Rozwiń

Nadal nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj nam pytanie – z chęcią pomożemy Ci z każdym pytaniem.

Indywidualna konsultacja

Potrzebujesz porozmawiać o marketingu? Z chęcią podejmiemy rękawicę.
Chce się skontaktować

Firmowy blog

Nasz team stale tworzy nowe, mamy nadzieje, użyteczne treści. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.
Przejże wpisy

Muszę już ruszać!

Kampania już powinna działać, a Ty szukasz agencji? Nie czekaj! Zadzwoń! +48 725 129 862
Dzwonie