Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Zoptymalizowana grafika dla e-commerce

10 sierpnia, 2021 Optymalizacja-grafik-dla-e-commerce.png

Grafika. Ta jedna rzecz może zadecydować, czy klient zakupi u Ciebie towar w sklepie, czy nie. Jest to bardzo ważny aspekt nad którym niektórzy właściciele stron internetowych nie zwracają większej uwagi, ponieważ myślą, że wystarczy dać dobrą cenę oraz darmową dostawę. No nie do końca. Grafiki przyciągają uwagę ale również klient może dokładnie obejrzeć przedmiot, co skłoni go do konwersji.

W tym artykule pomożemy Ci w trzech krokach dobrze zoptymalizować grafii dla e-commerce.

Krok I: Dobierz odpowiednią grafikę

W tym kroku powiemy Ci jak najlepiej zaprezentować produkt. Nie skupimy się na doborze zdjęć od strony graficznej, ale przekażemy Ci najbardziej istotne zasady wyboru zdjęcia produktu.

Jakość i rozdzielczość zdjęcia

Zwróć uwagę na grafiki o dobrej jakości. Klient nie ma innej możliwości w zapoznaniu się z towarem jak właśnie przez zdjęcie. Zamieść obrazek, który po przybliżeniu będzie nadal czytelny i jakościowy. Natomiast, nie przesadzaj też z rozdzielczością – Full HD (1920×1080) z zupełnością wystarczy.

Pokaż produkt z różnych stron

Pozwoli to na ujęcie produktu z każdej strony, co również pozwoli klientowi zobaczyć produkt w całości. Zachęca to bardziej do zakupu.

Przedstaw produkt z naturalnym środowiskiem, a nie na białym tle.

Dzięki temu, klient, jest wstanie zobaczyć prawdziwe wymiary produktu. Dodatkowo, możesz pokazać w ten sposób jak korzystać z wystawionej rzeczy.

Postaraj się o unikalne zdjęcia

Wiele sklepów ofertuje ten sam asortyment i korzystają z tych samych grafik. Jednak, może warto odróżnić się od innych przedawców i samemu zrobić zdjęcia Twojemu asortymentowi.

Co warto dodać, zdjęcia producentów nie pomagają w pozycjonowaniu obrazków. Jeżeli masz możliwość, skontaktuj się z producentem i zapytaj, czy możesz samemu zrobić zdjęcia, oczywiście uprzednio przesyłając mu je do akceptacji.

Krok II: Widoczna grafika dla wyszukiwarki

Jak zoptymalizować obrazek pod SEO?

Mimo, iż obrazek jest doskonale widoczny dla użytkownika, nie koniecznie wyszukiwarka może mieć podobnie. Aby roboty Google mogły zidentyfikować obrazek musisz wypełnić „atrybut ALT”.

Atrybut Alt jest to alternatywny opis obrazka, który powinien przedstawiać, co jest na nim zilustrowane.

Dlaczego Atrybut ALT jest tak istotny?

 1. Tekst zawarty w atrybutach alt pojawia się na stronie w przypadku, kiedy zdjęcie nie może być załadowane. Dlatego też tekst ten zastępuje elementy grafiki, wtedy też użytkownik nie traci informacji zawartej na zdjęciu.
 2. Część użytkowników nie potrafi rozpoznać treści zdjęcia. Dotyczy to klientów niewidomych i niedowidzących, ale również robotów wyszukiwarek.

Dlatego też tak ważny jest atrybut ALT, ponieważ ma on bezpośredni wpływ na pozycjonowanie grafik w Google.

Jak dobrze teksy w atrybutach alt?

 1. Powinien zawierać słowa kluczowe, na które pozycjonujesz stronę
 2. Musi odzwierciedlać prawdziwą zawartość zdjęcia
 3. Powinien być spójny z treścią strony

Krok III: Zoptymalizowana grafika na stronie

Zastanawiałeś się czasami dlaczego strona bardzo długo się ładuje, a po sprawdzeniu intranetu okazuje się, że powinno być wszystko dobrze? Właśnie może być to spowodowane grafikami, które są źle zoptymalizowane. W tym przypadku, musisz skompresować zdjęcie.  Ale jak to zrobić?

Najbardziej sprawdzonymi narzędziami do kompresji stratnej jest ShortPixel oraz Imagify.

Są to strony online, które pomogą Ci w optymalizacji grafik.

Dodatkowo, co warto wiedzieć, że w przypadku kompresji obrazka dla e-commerce musisz zwrócić uwagę na jakość skompresowanego zdjęcia. Klient będzie chciał aby grafika ładowała się szybko, a z drugiej strony, chce mieć dobrej jakoś zdjęcia, które pozwolą mu na bardziej precyzyjną ocenę produktu.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy.

Jeżeli masz jakieś pytania, pisz śmiało, z chęcią odpowiemy na nie i pomożemy Ci.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!