Logotyp Agencji WorkFlow Media
Wprowadzenie do remarketingu w Google

Wprowadzenie do remarketingu w Google

Remarketing w Google to jedna z najskuteczniejszych form reklamy internetowej, pozwalająca na dotarcie do osób, które już wcześniej interesowały się Twoją ofertą. Czy wiesz, jakie rodzaje remarketingu dostępne są w Google i jakie korzyści możesz osiągnąć dzięki tej formie reklamy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o remarketingu w Google.

Dlaczego remarketing w Google jest skuteczny

Remarketing w Google jest skuteczny, ponieważ pozwala na dotarcie do osób, które już wcześniej interesowały się Twoją ofertą i są bardziej skłonne do dokonania zakupu lub skorzystania z Twoich usług. Remarketing pozwala również na skuteczne targetowanie reklam do odpowiedniej grupy docelowej, co zwiększa szansę na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Rodzaje remarketingu w Google

Remarketing w wyszukiwarce: Polega na wyświetlaniu reklam do osób, które odwiedziły Twoją stronę internetową, ale nie dokonały zakupu lub nie wypełniły formularza zapytania ofertowego. Reklamy te są wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google, gdy użytkownik wpisze odpowiednie słowa kluczowe związane z Twoją ofertą.

Smart Remarketing: Jest to rodzaj remarketingu display, który polega na wyświetlaniu reklam do osób, które w ostatnim czasie szukały określonych słów kluczowych związanych z Twoją ofertą. Remarketing ten jest szczególnie skuteczny w przypadku biznesów oferujących produkty lub usługi o wysokiej wartości.

Remarketing do osób, które były na stronie: Polega on na wyświetlaniu reklam do osób, które odwiedziły Twoją stronę internetową, ale nie dokonały zakupu lub nie wypełniły formularza zapytania ofertowego. Remarketing ten jest szczególnie skuteczny w przypadku biznesów oferujących produkty lub usługi o wysokiej wartości.

Remarketing wideo: Polega na wyświetlaniu reklam wideo do osób, które oglądały już filmy promocyjne Twojego biznesu. Remarketing wideo jest szczególnie skuteczny w przypadku biznesów oferujących produkty lub usługi o wysokiej wartości.

Rozszerzenie remarketingu o Look-a-like: Polega ono na tworzeniu grupy „bliźniaków behawioralnych”, czyli osób o podobnym zachowaniu i preferencjach do osób, które już odwiedziły Twoją stronę internetową lub skorzystały z Twoich usług. Remarketing Look-a-like pozwala na dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych klientów zainteresowanych Twoją ofertą.

Korzyści z remarketingu w Google dla biznesu

Możliwość dotarcia do osób zainteresowanych Twoją ofertą: Remarketing pozwala na wyświetlanie reklam do osób, które już odwiedziły Twoją stronę internetową lub skorzystały z Twoich usług. Dzięki temu, możesz dotrzeć do osób, które są już zainteresowane Twoją ofertą i są bardziej skłonne do dokonania zakupu.

Skuteczne targetowanie reklam: Remarketing pozwala na precyzyjne targetowanie reklam do określonej grupy odbiorców, dzięki czemu reklamy są bardziej skuteczne i przynoszą lepsze wyniki.

Mierzenie skuteczności reklam: Remarketing umożliwia mierzenie skuteczności reklam, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, jakie reklamy są najskuteczniejsze i dostosować je do potrzeb swojego biznesu.

Oszczędność czasu i pieniędzy: Remarketing pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ pozwala na skupienie reklam na odpowiedniej grupie odbiorców, co zmniejsza ilość „nietrafionych” reklam.

Podsumowanie

Podsumowując, remarketing w Google to skuteczny sposób na dotarcie do osób zainteresowanych Twoją ofertą poprzez wyświetlanie reklam do osób, które już odwiedziły Twoją stronę internetową lub skorzystały z Twoich usług. Dzięki różnym rodzajom remarketingu, takim jak remarketing w wyszukiwarce, smart remarketing, remarketing do osób, które były na stronie, remarketing wideo czy rozszerzenie remarketingu o Look-a-like, możesz dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej i zwiększyć szanse na sukces swojej reklamy. Remarketing pozwala również na skuteczne targetowanie reklam, mierzenie skuteczności reklam oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Skorzystanie z usług profesjonalnej agencji reklamowej pozwoli Ci skorzystać z doświadczenia i wiedzy specjalistów oraz zarządzać reklamami skutecznie i sprawnie.

Mateusz Strzałkowski
Mateusz Strzałkowski
CEO at WorkFlow Media
mstrzalkowski.pl

Jestem doświadczonym Growth Hackerem, z pojawieniem się w publikacjach Harvard Business Review i MIT Sloan na koncie. Moje doświadczenie pozwala mi zarządzać milionowymi wydatkami na reklamę i pomagać firmom zwiększyć przychody z 0 do kilkunastu milionów złotych. Robię to poprzez Social Selling i kanały Digital Marketing, takie jak Facebook Ads, GoogleAds, SEO, Linkedin Automation&Ads oraz silną analizę ruchu. Szkolę sprzedawców w wykorzystywaniu Linkedin'a do generowania sprzedaży. Moje doświadczenie zdobywałem w największych domach mediowych oraz w swojej własnej agencji, gdzie obsługiwałem największe światowe marki, takie jak Volkswagen, Sony, Intel, Google, HBO, Sage, WP, Play, Dell, Orange i wiele innych. Chętnie opowiem o najlepszych praktykach, jakie udało mi się wypracować.

Related Posts
Leave a Reply