Logotyp Agencji WorkFlow Media
Reklamy w Google Ads a remarketing – jak skutecznie dotrzeć do użytkowników, którzy już odwiedzili naszą stronę?

Reklamy w Google Ads a remarketing jak skutecznie dotrzeć do użytkowników, którzy już odwiedzili naszą stronę?

Google Ads to jedna z najskuteczniejszych metod promowania swojej firmy w Internecie. Jest to platforma reklamowa, która pozwala na wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania, na stronach internetowych, aplikacjach mobilnych i w innych miejscach. Jednym z najważniejszych narzędzi w Google Ads jest remarketing, który pozwala dotrzeć do użytkowników, którzy już odwiedzili naszą stronę.

Zrozumienie remarketingu

Remarketing to proces targetowania reklam w Internecie do użytkowników, którzy już mieli kontakt z naszą stroną internetową. Dzięki remarketingowi możemy przypomnieć użytkownikom o naszej marce, produktach lub usługach, które przeglądali wcześniej. Jest to skuteczna metoda zwiększenia szansy na konwersję i przyciągnięcie potencjalnych klientów.

Remarketing działa poprzez umieszczenie kodu śledzącego na stronie internetowej. Kiedy użytkownik odwiedza stronę, kod śledzący zapisuje informacje o jego aktywności. Następnie, kiedy użytkownik przegląda inne strony internetowe, reklamy naszej firmy mogą być wyświetlane w zależności od wcześniejszej aktywności użytkownika na naszej stronie.

Istnieją różne rodzaje remarketingu, w tym:

 • Remarketing w sieci wyszukiwania – wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania Google dla osób, które wcześniej odwiedziły naszą stronę.
 • Remarketing w sieci reklamowej – wyświetlanie reklam na stronach internetowych partnerskich Google dla osób, które wcześniej odwiedziły naszą stronę.
 • Remarketing w aplikacjach mobilnych – wyświetlanie reklam w aplikacjach mobilnych dla osób, które wcześniej odwiedziły naszą stronę.

Konfiguracja kampanii remarketingowej w Google Ads

Aby skonfigurować kampanię remarketingową w Google Ads, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

 1. Utwórz listę remarketingową – w tym celu należy dodać kod śledzący do strony internetowej, aby zbierać informacje o aktywności użytkowników.
 2. Utwórz kampanię remarketingową – w ramach kampanii należy wybrać, gdzie chcemy wyświetlać reklamy (np. w sieci wyszukiwania, na stronach partnerskich Google, w aplikacjach mobilnych).
 3. Wybierz grupę docelową – wybierz grupę użytkowników, którzy odwiedzili stronę internetową i zostali dodani do listy remarketingowej.
 4. Utwórz reklamy – należy utworzyć reklamy, które będą wyświetlane Utwórz reklamy – należy utworzyć reklamy, które będą wyświetlane użytkownikom na liście remarketingowej. Reklamy powinny być dopasowane do wcześniejszej aktywności użytkownika na stronie internetowej, np. wykorzystując produkty lub usługi, które przeglądał.
 5. Skonfiguruj ustawienia kampanii – należy ustawić budżet, harmonogram wyświetlania reklam oraz inne ustawienia kampanii.
 6. Uruchom kampanię – po skonfigurowaniu kampanii należy ją uruchomić, aby reklamy zaczęły się wyświetlać dla użytkowników na liście remarketingowej.

Skuteczne wykorzystanie remarketingu w Google Ads

Aby remarketing był skuteczny, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

 • Personalizacja – reklamy powinny być spersonalizowane i dopasowane do wcześniejszej aktywności użytkownika na stronie internetowej.
 • Ustawienie częstotliwości wyświetlania reklam – nie należy zalewać użytkowników zbyt dużą ilością reklam, co może prowadzić do frustracji i negatywnego odbioru reklamy.
 • Wykorzystanie czasu – warto ustawić czas wyświetlania reklam, aby dotrzeć do użytkowników w odpowiednim momencie, np. przed planowanym zakupem.
 • Analiza wyników – należy regularnie monitorować wyniki kampanii remarketingowej i dostosowywać ją w razie potrzeby, aby osiągać lepsze wyniki.

Podsumowanie

Remarketing to skuteczne narzędzie w Google Ads, które pozwala dotrzeć do użytkowników, którzy już mieli kontakt z naszą stroną internetową. Aby skutecznie wykorzystać remarketing, należy skonfigurować kampanię remarketingową zgodnie z zasadami, personalizować reklamy, ustawiać częstotliwość wyświetlania reklam, wykorzystać czas i regularnie analizować wyniki kampanii.

Related Posts
Leave a Reply