Logotyp Agencji WorkFlow Media
<strong>Reklamy w Google Ads a influencer marketing – jak współpracować z influencerami i jakie są najlepsze praktyki?</strong>

Reklamy w Google Ads a influencer marketing jak współpracować z influencerami i jakie najlepsze praktyki?

Influencer marketing staje się coraz bardziej popularny, a wiele firm decyduje się na współpracę z osobami, które posiadają dużą liczbę obserwujących na różnych platformach social media. Jednocześnie, reklamy w Google Ads pozostają jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Czy można połączyć te dwa sposoby promocji? Jakie są najlepsze praktyki współpracy z influencerami, aby reklamy Google Ads były jeszcze bardziej skuteczne?

Dlaczego warto połączyć reklamy Google Ads z marketingiem z influencerami?

Influencer marketing polega na wykorzystaniu siły oddziaływania osoby publicznej na swoich obserwujących. Natomiast reklamy Google Ads to jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Połączenie tych dwóch metod pozwala na jeszcze skuteczniejsze dotarcie do grupy docelowej.

Warto pamiętać, że reklamy Google Ads to nie tylko te, które pojawiają się na stronie wyników wyszukiwania, ale także reklamy w wyszukiwarce Google, w Google Maps, na YouTube czy na innych witrynach partnerskich. Dzięki temu, że reklamy Google Ads są dostępne w różnych formatach, możemy dotrzeć do klientów na różnych etapach ich podróży zakupowej.

Marketing z influencerami to z kolei metoda skierowana do osób, które znajdują się już w fazie zainteresowania produktem lub usługą. Influencerzy są w stanie zaangażować swoich obserwujących i zwiększyć zaufanie do marki. Połączenie reklam Google Ads z marketingiem z influencerami pozwala na dotarcie do klientów na różnych etapach ich podróży zakupowej, a także na zwiększenie zaufania do marki i wywołanie pozytywnych emocji.

Jakie korzyści można osiągnąć dzięki połączeniu reklam Google Ads z marketingiem z influencerami?

 • Skuteczniejsze dotarcie do grupy docelowej
 • Zwiększenie zaufania do marki
 • Możliwość dotarcia do klientów na różnych etapach ich podróży zakupowej
 • Zaangażowanie obserwujących influencera
 • Wywołanie pozytywnych emocji wobec marki
 • Lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów
 • Możliwość mierzenia skuteczności działań

Praktyczne przykłady wykorzystania reklam Google Ads i marketingu z influencerami w różnych branżach:

 • Branża modowa: Firma odzieżowa może wykorzystać reklamy Google Ads, aby promować nową kolekcję ubrań. W tym samym czasie, firma może zatrudnić influencerów, którzy będą prezentować ubrania z kolekcji na swoich kontach w social media. Dzięki temu, reklama będzie dotyczyła nie tylko produktów, ale także stylów i trendów, które są popularne w danej branży.
 • Branża motoryzacyjna: Firma samochodowa może wykorzystać reklamy Google Ads, aby promować nowy model samochodu. W tym samym czasie, firma może zatrudnić influencerów związanych z motoryzacją, którzy będą testowali nowy model i dzielili się swoimi wrażeniami na swoich kontach w social media. Dzięki temu, reklama będzie dotyczyła nie tylko samochodu, ale także jego parametrów technicznych i właściwości jezdnych.
 • Branża turystyczna: Firma turystyczna może wykorzystać reklamy Google Ads, aby promować wycieczki do różnych krajów. W tym samym czasie, firma może zatrudnić influencerów, którzy będą podróżowali po tych krajach i dzielili się swoimi wrażeniami na swoich kontach w social media. Dzięki temu, reklama będzie dotyczyła nie tylko wycieczki, ale także miejsc, które można zobaczyć na miejscu, jak również hoteli czy restauracji.

Jakie są najlepsze praktyki współpracy z influencerami?

 • Określenie celów kampanii reklamowej: Przed rozpoczęciem współpracy z influencerami, ważne jest, aby określić cele kampanii reklamowej. Czy chodzi o zwiększenie świadomości marki, zwiększenie sprzedaży czy też zwiększenie zaangażowania na social media? Określenie celów pozwoli na dobór odpowiednich influencerów oraz na mierzenie skuteczności działań.
 • Selekcja influencerów: Ważne jest, aby dobierać influencerów, którzy pasują do profilu naszej firmy oraz grupy docelowej. Warto również sprawdzić, czy influencer posiada odpowiednią liczbę followersów oraz czy jego treści są wartościowe i angażujące.
 • Przygotowanie briefu: Przed rozpoczęciem współpracy z influencerami, warto przygotować brief, czyli dokument, w którym zawarte są wytyczne dotyczące tego, jakie treści powinny pojawić się na kontach influencerów oraz jakie działania powinny być podjęte.
 • Monitoring działań: Ważne jest, aby monitorować działania influencerów, aby mieć pewność, że treści są zgodne z briefem oraz aby móc reagować na ewentualne nieprawidłowości.
 • Analiza skuteczności: po zakończeniu kampanii reklamowej ważne jest, aby przeprowadzić analizę skuteczności działań. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, co się sprawdziło, a co należy poprawić przy kolejnych kampaniach.

Jakie korzyści można osiągnąć dzięki połączeniu reklam Google Ads z influencer marketingiem?

 • Zwiększenie zasięgu: Połączenie reklam Google Ads z marketingiem z influencerami pozwala na dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Reklamy Google Ads pozwalają na dotarcie do użytkowników, którzy już szukają konkretnej treści, natomiast marketing z influencerami pozwala na dotarcie do ich followersów, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani oferowanym produktem lub usługą.
 • Zwiększenie zaufania: Influencerzy posiadają już zaufanie swoich followersów, dlatego też rekomendacja produktu czy usługi od influencera jest bardziej wiarygodna niż reklama od samej marki.
 • Zwiększenie zaangażowania: Influencerzy posiadają już zaangażowaną publiczność, dlatego też treści, które publikują, generują więcej interakcji niż tradycyjne reklamy.
 • Zwiększenie sprzedaży: Reklamy Google Ads pozwalają na dotarcie do potencjalnych klientów, natomiast marketing z influencerami pozwala na przekonanie ich do zakupu.

Ponadto, warto pamiętać, że najlepsze praktyki współpracy z influencerami to przede wszystkim dobór odpowiednich influencerów, którzy posiadają zasięg wśród Twojej grupy docelowej oraz którzy są autentyczni w swoich rekomendacjach. Dlatego też, ważne jest aby przeprowadzić dogłębną analizę profili influencerów przed podjęciem współpracy.

Podsumowując, połączenie reklam Google Ads z influencer marketingiem może przynieść wiele korzyści dla różnych branż. Dzięki temu połączeniu, reklamy są bardziej skuteczne, ponieważ są one skierowane do odpowiedniej grupy docelowej, a jednocześnie influencerzy dają produktom autentyczność i wiarygodność. Warto rozważyć taką współpracę dla swojej firmy, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści.

Jeśli jesteś zainteresowany połączeniem reklam Google Ads z influencer marketingiem, zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami w celu omówienia możliwości współpracy i stworzenia skutecznej strategii dla Twojej firmy. Jesteśmy zawsze gotowi do pomocy. 

Related Posts
Leave a Reply