Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Nowa platforma wzrostu dla twojej firmy

23 marca, 2021

Przyjrzeliśmy się niektórym firmom z listy Fortune 50. Przedsiębiorstwa uzależniały wysokie stopy wzrostu od działalności firmy w branży wysokiego wzrostu. Próbując utrzymać tempo, firmy stosowały przejęcia lub tworzyły nowe produkty, co często przynosiło więcej szkód niż korzyści.

W jaki sposób korzystnie wpłynąć na tempo wzrostu firmy?

Z pomocą przychodzi koncept „platform”, niegdyś osobliwy twór, jawiący się jako bezużyteczny dla rozwoju firmy. Platformy wzrostu dzielą się na strategiczne oraz taktyczne. Różnica dotyczy przede wszystkim czasu, z jakim odnoszą one skutki. Platforma strategiczna jest wolniejsza, gdyż na jej wdrożenie potrzeba często 3-6 lat. Wiele znanych światowych firm takich jak Uber czy Airbnb opisywało sukcesywne użycie platform w swoich biznesach.

Naukowcy z Harvard Business School i Insead zbadali 24 firmy w branży wysokiego wzrostu, które faktycznie utrzymywały tempo wzrostu. Wnioski z rozmów pozwoliły stworzyć koncepcję tzw. nowych platform wzrostu, new growth platform (NGP). Konstruktu ramowego, umożliwiającego otwarcie firmy na nowe obszary rozwoju. „Teraz kiedy charakteryzujemy możliwości nowego produktu, patrzymy na niego również przez pryzmat nowych platform wzrostu(…). W ten sposób skracamy czas potrzebny na produkcję i wygenerowanie (…) dodatkowego przychodu” – mówi Gil Cloyd, szef do spraw technologii firmy P&G.

Co to nowa platforma wzrostu?

Jest to metoda wzrostu o znaczeniu strategicznym, wprowadzona celem wyodrębnienia nowych sposobów pozyskania wiedzy na temat rynku, zdolności czy aktywów. Dla przykładu, firma Medtronic zajmowała się tworzeniem rozruszników do serca, po czasie rozszerzając działalność do produkcji urządzeń wspomagających leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego, neurologicznych oraz cukrzycy. Innym przykładem jest firma Apple, która zaczynała od produkcji komputerów, a następnie rozszerzyła działalność o tworzenie spersonalizowanych systemów muzycznych. Obie firmy wyodrębniły nowe kierunki działań w oparciu o zasoby którymi dysponowały.

W jaki sposób powstaje nowa platforma wzrostu w firmie?

Jako że tworzenie platform wymaga wyjścia poza schemat i krytycznego podejścia do obowiązujących powszechnie obiegowych sądów, firmy powołują często całe zespoły zajmujące się tworzeniem platform. Dla przykładu firma P&G posiada całą oddzielną jednostkę FutureWorks, odpowiedzialną za budowanie dla nich nowych platform wzrostu. Nie trzeba jednak działać na własną rękę. Na rynku polskim dostępne są profesjonalne firmy doradcze, korzystające z najnowszych odkryć. Warto skorzystać z pomocy wdrażając nowe rozwiązania.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!