Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Performance marketing – marketing efektywności. Na czym polega?

7 września, 2021 PERFORMANCE MARKETIN

Performance marketing – dlaczego zaczęto go stosować? Ze względu na coraz bardziej powiększającą się liczbę użytkowników w Internecie, reklamy przestały być aż tak skuteczne, a ich ceny stale rosły. Polega on na maksymalizacji skuteczności reklam i lepszym wykorzystywaniu budżetu.

Dlaczego performance marketing?

Oszczędność czasu i zysku

Dzięki owej strategii, wystarczy stworzyć kilka kampanii i zobaczyć, która jest efektywniejsza, co zaoszczędzi ci dużo czasu oraz budżetu, ponieważ nie będziesz musiał wydawać pieniędzy nieefektywnie. Performance marketing maksymalizuje zyski bez potrzeby zmiany budżetu. Dodatkowo daje informacje, które mogą nawet doprowadzić do obniżek cen za reklamę.

Klarowność

Tworzenie reklam w performance marketing staje się przejrzystsze. Dokładnie wiemy ile oraz na co wydajemy swój budżet. Pozwala to skutecznie optymalizować działania, dzięki czemu jesteśmy wstanie zmniejszyć koszty dotarcia do klienta. Ale również: odpowiednio dobrać słowa kluczowe, czy sprawdzić działalność konkurencji.

Droga klienta

Marketing efektywności pozwala nam również sprawdzić, w jaki sposób użytkownik dotarł do miejsca, w którym miał dokonać działania. Możemy to sprawdzić za pomocą kodów śledzących ruch.

Możemy również zobaczyć, na którym etapie lejka sprzedażowego się zatrzymali. Dzięki temu możesz sprawdzić gdzie jest problem, zbadać go i poprawić.

Grupa docelowa

Jeszcze jedną ważna informacją, jaką możesz się dowiedzieć odnośnie swoich potencjalnych klientów jest grupa docelowa. Jacy użytkownicy najbardziej są zainteresowani Twoją stroną. Dzięki tej wiedzy możesz tworzyć kolejne kampanię skierowane do ściśle określonej już grupy.

Modele rozliczeń w performance marketing

Jak pisaliśmy wcześniej, marketing efektywności może być używany do osiągnięcia różnych celów. Może nam zależeć na kliknięciach, pozyskaniu kontaktów itp. Natomiast zawsze rozlicza się za efekt, a nie za wyświetlenie.

CPC (Cost Per Click) – rozliczenie za kliknięcie – kiedy to użytkownik ma kliknąć w baner, reklamę…

CPS (Cast Per Dale) – koszt za sprzedaż – nalicza się, kiedy użytkownik dokona zakupu w witrynie

CPL (Cost Per Lead) – koszt pozyskania kontaktu do potencjalnego klienta

CPA (Cost Per Action) – koszt za wykonanie akcji – reszta, której nie można sklasyfikować np. zapis do newsletter, pobranie pliku, pobranie broszury…

Zastosowanie performance marketingu

Social Media

Wszystkie platformy, które posiadają swoje systemy reklamowe, mają także narzędzia do mierzenia skuteczności reklam. Pamiętaj, tylko, że każda strona działa w inny sposób.

Google

Kampanii w Google Ads używa się najczęściej, ponieważ posiada najbardziej rozbudowany system reklamowy. Wbudowane narzędzie pozwala na pomiar zarówno skuteczności reklam tekstowych, reklam sieci Google Display Network oraz reklam produktowych.

Google oferuje również narzędzia do optymalizacji: tworzenie kilku kreacji dla jednej kampanii, testy A/B. Dzięki temu możesz sprawdzić każdą reklamę, co pozwoli Ci na wyłapanie błędów, lub na szybą optymalizację.

Możemy również dowiedzieć się z jakiego urządzenia klienci dokonują konwersji.

Google posiada narzędzie do remarketingu. Jest to jeden z głównych rodzajów kampanii performance marketing. Ale remarketing można wykonać dopiero, kiedy klient zakupi jakąś rzecz, bądź pozostawi swoje dane.

Nie pozostało Ci nic innego jak zmienić swoją dotychczasową kampanię na Performance marketing! Efekty zobaczysz już po kilku dniach.

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz! Z chęcią Ci pomożemy.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!