Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

CRM – czyli jak budować relację z klientem?

14 października, 2021 CRM

CRM, czyli jak budować relację z klientem

Wielkie korporacji doszły do wniosku, iż klient, o którego dobrze zadbają, ma dużą szansę zostać stałym klientem, a pomóc im może właśnie CRM.

Co to właściwie jest i jak działa?

Zanim odpowiemy na pytanie co to jest CRM, zastanówmy się nad innym. Jaka reklama będzie skuteczniejsza? Losowo wysłany mail wysłany o godzinie 12.00  z treścią “Najlepsze odkurzacze w najniższej cenie!” czy może Pani Helenie, matki 2 dzieci w sobotę o 10.00 o treści “Cześć Heleno, znów przyszedł czas na żmudne, sobotnie porządki? Z tym odkurzaczem zaoszczędzisz nawet 2 godziny na sprzątaniu, które będziesz mogła przeznaczyć na spacer ze swoimi dziećmi!”

Może odrobinę przesadziłem, ale oczywiste jest, że drugie podejście ma o wiele większą szansę przykuć uwagę odbiorcy wiadomości oraz wywołać poczucie, że to faktycznie oferta idealnie dopasowana do jego potrzeb. Tylko skąd mamy wiedzieć, że Pani Helena ma 2 dzieci? Jeśli mamy ją w znajomych na FB to łatwo to sprawdzimy, ale jeśli mamy tysiące potencjalnych klientów to pozyskiwanie takich informacji zostawmy odpowiednim systemom.

CRM jak nazwa wskazuje to system służący do zarządzania relacjami z klientami, które ostatecznie mają skutkować wzrostem sprzedaży. System ten zbiera informacje o każdym z naszych klientów, jakie artykuły przeglądał, aby następnie podsunąć propozycję powiązanych lub lepszych przedmiotów do tych jakich klient szukał. Jaką prawdopodobnie ma zawartość portfela, aby proponować te produkty, które faktycznie klient może kupić, itd.

CRM a Marketing Automation. 

Wykorzystanie technologi w niemalże każdej branży przynosi ogromne korzyści, świadczyć pośrednio może o tym stale rozwijające się badania w tym kierunku. Jednak by osiągnąć naprawdę wielkie korzyści nie bójmy się łączyć różnych elementów technologicznych, przykładowo CRM i MA. 

Najpierw jednak 2 słowa czym jest Marketing Automation. Ogólnie mówiąc jest to pewna część strategii komunikacji z klientem w sieci. Wspierana jest przez platformę technologiczną (np. boty w czatach) pozwalającą na automatyczne serwowanie do potencjalnych i aktualnych klientów. Prowadzeni krok po kroku, aż do określonego celu, np. zakupu czy wpisanie się na listę mailingową.

W takim wypadku system CRM idealnie sprawdzi się do zarządzaniu kontaktu z klientem. Obsługiwać będą bezpośrednio narzędzia z MA, a narzędzia te z kolei pomogą systemom CRM na dalsze zbieranie informacji. Informacji, które ktoś będzie mógł przeanalizować i opracować strategię kontaktu z osobami jak wcześniej wspomniana Pani Helena.

Dla kogo taki CRM?

Taki system jest świetnym narzędziem dla każdego przedsiębiorcy. Masz firmę? Zastanów się jak Ty możesz z niego skorzystać. Niezależnie czy prowadzisz małą firmę budowlaną, wielki sklep internetowy, czy średnie przedsiębiorstwo usługowe. Nawet jeśli prowadzisz osiedlowy warzywniak i masz własną stronę internetową to znajdziesz w CRM możliwość do zwiększenia obrotów. Chociażby przypominając Pani Helenie, żeby kupiła swoim dzieciom zdrową paprykę zawierającą mnóstwo witaminy C.

Pamiętajcie się zdrowo odżywiać i szukać sposobów do rozwoju!

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!