Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

CRM czyli efektywne zarządzanie relacjami z klientem

7 października, 2021 CRM

     Firmy z różnej branży, o różnym zasięgu i odmiennej skali działania w dużej mierze są w stanie utrzymać się na rynku z dochodów. Dochody są generowane dzięki klientom, którzy są zainteresowanie korzystaniem z naszych usług oraz kupowaniem naszych produktów. W wielu branżach od klientów właśnie zależy, czy firma będzie przodownikiem, czy ledwo będzie utrzymywać się na powierzchni wypłacalności. Odpowiednie zarządzanie relacjami z klientem jest kluczowym czynnikiem determinującym powodzenie biznesu. To jest właśnie CRM.

1. Czym jest system CRM

     CRM (ang. Customer Relationship Management) jest systemem mającym za zadanie zoptymalizowanie oraz uspójnienie procesu zarządzania kontaktem z klientami. W małych, rodzinnych firmach nie dostrzega się potrzeby wprowadzania dodatkowych technologii ze względu na marketing szeptany, lub wąskie i znane grono klientów. W momencie jednak gdy firma się rozrasta, oferuję większą gamę produktów a klientów przybywa, niezbędne jest zainwestowanie w spójny system obsługi wszystkich pracowników. To właśnie w systemie CRM gromadzi się wszystkie niezbędne dane, które pozwolą Ci poznać swoich klientów. Dzięki niemu mamy wgląd w historie jego zakupów. Na podstawie częstotliwości oraz preferencji jesteśmy w stanie przewidzieć jego potrzeby i być może zaproponować mu coś więcej niż dotychczas. Nie posiadając sprawnej metodologii poznania klienta, nie będziemy mieli tej świadomości. CRM natomiast w uporządkowany i spójny sposób wykaże tę informację, co może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży w przedsiębiorstwie. 

2. Jakie jest zastosowanie systemu w firmie

     System ten ma główne zastosowanie w firmach, które swoją działalność opierają o sprzedaż lub usługi dla klientów prywatnych bądź firmowych. Systemy CRM mają zastosowanie w dbaniu o relacje z klientem. Przykładem może być sytuacja, w której kiedyś częsty klient nie skorzystał już dawno z naszej oferty. Wtedy system CRM podpowie nam, by dać o sobie znać temu klientowi, zachęcić go do kontynuacji współpracy motywując go zniżką bądź bonem zniżkowym. Dzięki systemom CRM jesteśmy w stanie otrzymać dane potencjalnych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z naszego asortymentu z jakiegoś powodu. System ten pomoże nam nawiązać kontakt z takim klientem i być może pozyskać go. 

3. Czy warto wprowadzać systemy CRM

     System CRM będzie wartością dodaną dla każdej firmy bez względu na branżę oraz wielkość. Efektywne zarządzanie relacjami z klientem jest w obecnych czasach jednym z najważniejszych czynników powodzenia biznesu.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!