Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Boty – rodzaje i ich zastosowanie

19 sierpnia, 2021 boty

Bot to aplikacja zaprogramowana do wykonywania określonych zadań, są zautomatyzowane. Działają zgodnie z instrukcjami, bez konieczności uruchamiania ich przez użytkownika. Często naśladują lub zastępują zachowanie użytkownika. Zazwyczaj wykonują powtarzalne zadania, natomiast robią to szybciej od ludzi.

Boty zwykle wykorzystuje się do działania w sieci. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ponad połowa ruchu internetowego to boty skanujące zawartość. Wchodzące w interakcje ze stronami internetowymi, czatujące z użytkownikami lub szukające celów ataku. Niektóre boty są przydatne, na przykład, niektóre indeksują treść dla wyszukiwarek. Inne boty są zaprogramowane celowo na włamanie się na konta użytkowników, skanowanie sieci w poszukiwaniu informacji kontaktowych w celu wysyłania spamu lub wykonywanie innych złośliwych działań.

Najczęściej wykorzystywane rodzaje botów to:

 • chatboty: boty, które symulują ludzką rozmowę, odpowiadając na określone frazy za pomocą zaprogramowanych odpowiedzi
 • przeszukiwacze sieci (googlebots): skanujące treści na stronach internetowych w Internecie
 • społecznościowe: działające na platformach mediów społecznościowych
 • złośliwe: usuwają zawartość, rozprzestrzeniają spam lub przeprowadzają ataki

Czym jest złośliwy bot?

Wszelkie zautomatyzowane działania bota, które naruszają intencje właściciela witryny, mogą zostać uznane za złośliwe. Boty, które próbują przeprowadzić cyberprzestępczość, takie jak kradzież tożsamości lub przejęcie konta, są również złośliwymi botami. Niektóre z tych działań są nielegalne, boty nie muszą łamać żadnych przepisów prawnych, aby uznać je za niebezpieczeństwo. Ponadto, nadmierny ruch botów może przytłoczyć zasoby serwera, spowalniając lub zatrzymując usługę dla legalnych użytkowników usiłujących korzystać z witryny lub aplikacji. Czasami jest to celowe i przybiera formę ataku.

Szkodliwe działanie botów obejmuje:

 • wypełnianie poświadczeń
 • ataki DoS lub DDoS
 • złamanie hasła
 • gromadzenie zapasów informacji
 • rozpowszechnianie niechcianych treść i spamu
 • zbieranie adresów e-mail.

Aby przeprowadzić te ataki i ukryć źródło ruchu, złośliwe boty mogą być dystrybuowane w botnecie. Oznacza to, że kopie bota działają na wielu urządzeniach, często bez wiedzy właścicieli tych urządzeń. Ponieważ każde urządzenie ma swój własny adres IP, ruch botnet pochodzi z ton różnych adresów IP, co utrudnia identyfikację i blokowanie źródła szkodliwego ruchu botów.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!