Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Blockchain – technologią rewolucyjną?

12 sierpnia, 2021 blockchain

Blockchain – łańcuch bloków

Próbę zdefiniowania technologii blockchain podjęli się M. Grzybowski oraz Sz. Bentyna – ich definicja zawiera  w sobie elementy, które wydaje się, iż oddają istotę tej technologii. Autorzy uważają blockchain jako: rozproszoną, w pełni zdecentralizowaną bazę danych, utrzymującą nieustannie przyrastającą listę zapisów, które są sprawdzane, weryfikowane, a następnie grupowane w bloki. Każdy z takich bloków zawiera: znacznik czasu, wyliczoną kryptograficznie sumę kontrolną i sumę kontrolną poprzedniego bloku. W konsekwencji czego w łańcuchu przechowywana jest cała historia przepływu danej monety (informacji, coina, treści cyfrowej itd.). W blockchain znajduje się pełna historia transakcji dostępna dla wszystkich i przez wszystkich przechowywana. Transakcja jest pogrupowana w bloki. Liczba transakcji zależy od rozmiaru danych. Limit dla bloku jest różny, np. w bitcoin wynosi 1 000 000 bajtów.

Jak działa?

Mniej istotne jest to jak blockchain dziś działa, a bardziej jakie oferuje korzyści. Przede wszystkim, przez zastosowanie asymetrycznej kryptografii w nowatorski sposób umożliwia tworzenie bezpiecznie ze sobą powiązanych informacji. Co więcej, blockchain umożliwił wypromowanie koncepcji tzw. inteligentnych kontraktów, których cechą wyróżniającą jest autowykonywalność (nie w rozumieniu prawa umów, a w rozumieniu technologicznym).

Po zajściu określonego zdarzenia określona kwota ustalona w inteligentnym kontrakcie jest przelewana na wskazane konto. Każdy może zażądać dodania dowolnej transakcji do łańcucha bloków. Transakcje te są akceptowane wyłącznie wtedy, gdy uczestnicy uprawnieni do takiej transakcji wyrażą na nią zgodę. Przykładowo w przypadku zapłaty w ramach umowy sprzedaży, dla zapisania transakcji mogłaby być konieczna akceptacja sprzedawcy (potwierdzającego m.in. swoje konto). Fakt, iż przenosi własność rzeczy, oraz kupującego, iż nabywa tę rzecz i płaci (dzisiaj w praktyce, dokonując przelewu, beneficjent nie musi na niego wyrazić zgody, nierzadko zdarzają się też pomyłki w numerze konta). Proces weryfikacji i zgody jest dokonywany w pełni automatycznie. W tym samym czasie transakcji dokonuje wielu użytkowników systemu, a ich transakcje (oczywiście po zatwierdzeniu) łączone i rejestrowane są w blok (block) i zabezpieczane kryptograficznie przez tzw. górników (ponieważ transakcji jest wiele, czekają one na „swoją kolejkę” połączenia w blok).

Technologia blockchain w erze rewolucji internetowej

Blockchain może także przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji w Internecie, a przez to umożliwić „ponowną cyfryzację” wielu obszarów, które zostały już poddane digitalizacji. Dzięki przechowywaniu kopii danych na wielu komputerach jednocześnie zwiększa się istotnie bezpieczeństwo transakcji. Dzięki temu nie jesteśmy uzależnieni od jednego miejsca, którego awaria może zablokować działanie całego systemu.  Jak zrozumieć blockchain i czerpać z niego maksimum korzyści? Umiejętności i wiedzę zdobyć można na wielu kursach i szkoleniach.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!