Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Big Data – co to jest i dlaczego jest tak ważne?

29 lipca, 2021 Big_Data

Co to Big Data?

Big Data (z ang. duże dane) to koncepcja w biznesie, która zrodziła się na początku obecnego wieku. Odnosi się ona do trendu polegającego na zapisywaniu, przechowywaniu i analizowaniu coraz większej ilości danych. Coraz bardziej różnorodnych i o coraz większych frekwencjach i dotyczących coraz większych detali. Trend ten jest bezpośrednio powiązany z innym. Z koncepcją konsumenta jako centrum świata biznesu. W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa nie tylko zaspokajają potrzeby ludzkie ale też tworzą nowe, napędzając tym samym kapitalistyczną maszynę konsumpcji.

Dla kogo jest kierowana Big Data?

Big Data to dobra wiadomość zarówno dla przedsiębiorców jak i dla specjalistów. Jako przedsiębiorca możemy dzięki temu trendowi, efektywnie dotrzeć do precyzyjnie zdeterminowanej grupy potencjalnych klientów. To do nich kierować przekaz naszych strategii marketingowych; z pomocą innego zestawu danych Big Data pozwoli nam przeanalizować tych klientów pod kątem ich bardziej szczegółowych preferencji, co pozwoli nam w bardziej wydajny sposób zwiększyć szansę na zainteresowanie konsumenta usługami naszej firmy.
Jako specjalista możemy wyszkolić się na tak zwanego Data Scientist (z ang. naukowiec danych), który będzie wykonywał rozmaite analizy na wielkich zestawach danych, na zlecenie firm zainteresowanych tego typu usługami..

Dlaczego warto z niej korzystać?

Niezależnie od tego po której stronie stoimy, odpowiedź brzmi: tak! Jest to klucz do dzisiejszego świata biznesu, a jego rola – i tak już ogromna – będzie się tylko powiększać. W najbliższych latach ci, którzy nie są w stanie swobodnie poruszać się po ogromnych bazach danych z wielką łatwością, zostaną w tyle jeszcze większym niż ci, którzy dzisiaj nie są w stanie bezproblemowo posługiwać się komputerem.
Jeśli Big Data to coś, co cię przeraża – to nie koniec świata. Istnieje wiele profesjonalnych podmiotów zajmujących się fachowym doradztwem w tej dziedziniy, który oferuje rozmaite programy rozwojowe; dzięki takim inicjatywom pozostanie w tyle nikomu nie grozi. Warto jednak podejść do tematu na poważnie i czym prędzej zastanowić się nad swoją rolą w obecnym świecie dziś, i jutro; technologia na nikogo nie czeka.


Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!