Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Big Data – Jak okiełznać przypływ danych?

5 sierpnia, 2021

Big Data – pojęcie, które stosunkowo niedawno powstało i na stałe umiejscowiło się w branży technologicznej, analizy danych oraz zarządzania decyzjami przedsiębiorstwa. Szacuje się, iż wzrost ilości napływu danych, przechowywania oraz produkowania ich wzrasta logarytmicznie. Już dzisiaj wyszukiwarka Google wyszukuje 40 tysięcy zapytań na sekundę a na jedną osobę przypada 1.7 mb wyprodukowanych danych na sekundę. By okiełznać tę nawałnicę danych, usystematyzować ją oraz wynieść z niej wartościowe informacje.

1. Co to jest Big Data 

     W najprostszym tłumaczeniu tego terminu – Big Data to wielka ilość niejednorodnych danych, które są najczęściej przetwarzane w czasie rzeczywistym. Brak jednakowej struktury oraz wielkość zbioru danych jest tak ogromna, że nie jest możliwa do efektywnego zarządzania. Niestety nawet przez żadne z tradycyjnie dostępnych narzędzi do analizy danych. Świetnymi przykładami takich danych są dane generowane przez serwisy społecznościowe. Posty generowane np. na Twitterze są niejednorodne. Użytkownicy Twittera produkują nieskończoną liczbę Twittów na godzinę, przez co analiza ich może być stosowana jedynie w czasie rzeczywistym. Kolejnym przykładem są wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce google – wyniki są zarówno plikami tekstowymi, obrazkowymi, jak i tekstowymi. 

2. Jak zacząć pracę?

     Aby swobodnie pracować dużymi zbiorami danych, m. in w Big Data na wstępie należy poznać tajniki pracy ze standardowymi danymi. Analiza danych używając języka Baz Danych (SQL) jest definitywnie jedną z najważniejszych umiejętności. Jest to początek który następnie można rozwinąć o nieustrukturyzowane bazy danych (NSQL). W skład których wchodzą większe zbiory danych oraz dane, które nie mają jednorodnego formatu. Drugim ważnym środowiskiem jest Hadoop, open-source produkt, który pomaga w efektywne sposób katalogować, przechowywać, zarządzać i analizować wielki ilości danych. Świetnym pomysłem jest też edukacja na temat analizy wielkich zbiorów danych.. 

3. Jakie firmy zajmują się Big Data

     W obecnym momencie coraz większą uwagę naukowcy kładą na to, by dane spływające do firmy były przetworzone w jasną informację. Jednocześnie będąca wartością dodaną i kierunkowskazem, w jaką stronę powinna iść firma. Obecność Big Data jest coraz większa, dotyka prawie wszystkich branż i nikt nie może przejść obok tego tematu obojętnie. W każdej firmie inwestuję się w osoby zajmujące się tą dziedziną. Efektywnym przechowywaniem danych, przetwarzaniem ich oraz formułowaniem na ich podstawie jednoznacznych wniosków. 

Dowiedz się więcej o Big Data

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!