Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Tekst reklamowy – w jaki sposób dobrze go napisać dla Google Ads?

24 sierpnia, 2021 google ads

W biznesie pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Reguła ta, ma zastosowanie w przypadku tworzenia tekstów reklamowych dla Google Ads. W jaki sposób można przyciągnąć uwagę zwykłą reklamą?

W Google Ads tekst reklamy oraz nagłówek to ogromna szansa na zainteresowanie użytkownika. Ale jak dobrze ją napisać? Już spieszę Ci z pomocą.

Jak napisać tekst reklamowy?

Podstawy reklamy

Na samym początku, musisz wiedzieć, iż teksty reklamowe posiadają swoją strukturę, której trzeba się trzymać. Pozwoli Ci to zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje.

 1. Nagłówek – przyciągnij w nim uwagę potencjalnych klientów. Użyj w nim słowa kluczowego. Może być przedstawiony w postaci pytania retorycznego.
 2. Opis – napisz tak, aby od razu zaprezentować korzyści, które spotkają użytkownika po zakupie danego produktu, lub zapoznanie się z artykułem.
 3. Displau URL – jego celem jest przedstawienie tego, do jakiego rodzaju treści użytkownik zostanie przeniesiony.Dobrze jest zawrzeć w nim słowo kluczowe.

Pisz teksty samodzielnie

Nie kopiuj konkurencji! Poświęć swój czas i napisz własną reklamę bez posiłkowania się treścią stron podobnych do Twojej. Google Ads lubi nowości.

Co może chcieć klient?

Powinieneś kierować przekaz reklamy pod swoich potencjalnych klientów, nie pod siebie! Zastanów się nad potrzebami użytkownika. Odpowiedź sobie na pytanie: „Dlaczego ktoś chce to kupić?”. Jeżeli uda Ci się odpowiedzieć na to pytanie, wtedy zaoferuj rozwiązania oraz pokaż korzyści jakie może dany produkt przynieść.

 Dobrych chwytem jest stosowanie komunikatów typu „my”, „nasze”.

Wytyczne od Google

Google Ads kieruje konkretne wskazówki, które pozwolą tworzyć lepsze teksty. Wszystko zależy od niego, gdzie będzie pozycjonowana Twoja reklama, dlatego staraj się unikać poniższych elementów:

 1. Wykrzykniki w nagłówkach;
 2. Niestandardowe symbole lub znaki;
 3. Listy wypunktowane oraz wielokropki;
 4. Błędy gramatyczne oraz literówki;
 5. Bezcelowe i nadmiarowe wykorzystywanie wielkich liter.

Bądź precyzyjny

Jest to bardzo ważne, ponieważ użytkownik zawsze wpisuje konkretną frazę, która go interesuje. Musisz zawęzić tekst, tak aby był dopasowany do poziomu wyszukiwania, zbyt obszerny spowoduje niższa konwersję.

Co powinno zleźć się w tekście reklamy?

Skup się na produkcie

Staraj się opisać same charakterystyczne cechy produktu. Zastanów się co wyróżnia Twoją ofertę spośród innych. I dlaczego Twój produkt jest lepszy od produktu konkurencji.

Promocje

Każdy szuka promocji, a jeżeli nie promocji, to najniższej ceny. Dobierz komunikat, który będzie informował o cenie, która rzeczywiście będzie konkurencyjna do innych. Możesz również dodać informacje na temat darmowej przesyłki, lub kodzie zniżkowym.  

Zamieść wezwanie do działania

Nie każ swojemu potencjalnemu klientowi czekać i kazać mu przechodzić do podstron, aby dokonać działań. Zawrzyj w tekście reklamy „kup teraz”, czy „dowiedz się więcej”. W ten sposób bezpośrednio odeślesz użytkownika do strony, w której od razu będzie mógł dokonać zakupu, lub wypełnić formularz. Wszystko zależy od charakteru reklamy.

Wykorzystaj miejsce

Oczywiście, jak wszędzie są pewne limity liter. W tekstach reklam w Google Ads są  również. Zawsze wykorzystuj 100%. Jeżeli tekst jest za długi, staraj się go skrócić zachowując najważniejsze informacje, natomiast jeśli jest za krótki dodaj kilka interesujących szczegółów.

Dodatkową wskazówką jaką mogę Ci dać jest testowanie. Stwórz kilka podobnych reklam i zobacz, które są lepiej klikane. Co się sprawdza, a co nie, w tej sposób jesteś wstanie zamieścić ewentualne poprawki. Z każdym przeprowadzonym testem zbliżasz się do zrozumienia tego, co sprawia, że reklamy dobrze funkcjonują.

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!