Agencja Reklamowa Warszawa
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862
Instagram
ul. Łodygowa 11/62, 03-687 Warszawa biuro@workflowmedia.pl +48 725 129 862

Google Analytics 4, czyli nowa era analityki internetowej

17 marca, 2021 Google Analytics 4

Ruszamy naprzód z aplikacją Google Analytics 4

Jako potencjalni użytkownicy, z łatwością możemy stwierdzić, że każdego roku, wręcz mnożą się nowe aplikacje mobilne. Analitycy trudnią się porównywaniem zaangażowania konsumentów na stronach internetowych oraz w pobieranych aplikacjach. Do tego czasu, marketerzy musieli usatysfakcjonować się gromadzeniem niezbędnych danych w dwóch odrębnych miejscach. Mowa tutaj o stronie Google Analytics i aplikacji  Google Analytics for Firebase. 

Google, chcąc nadążyć za szybko rozwijającym się światem, zdecydował się wypuścić nową wersję aplikacji, opisywaną dzisiaj Google Analytics.  Jest ona dostępna od 14 października 2020 r. Jak się dowiadujemy powstała na bazie uruchomionej w zeszłym roku usługi Web + App, która zajmuje się łączeniem danych z aplikacji i strony internetowe. Cóż za wspaniałe przedsięwzięcie!

Koncentracja na konsumencie

Ta nowa usługa została stworzona po to, aby koncentrować się na użytkowniku i jego potrzebach. Gromadzi w sobie jego interakcje wykonywane na różnych urządzeniach. W Google Analytics 4 użytkownik wykorzystuje wygenerowane i dostarczane przez marketerów ID. Dokładne pomiary wartości takich jak : cross-channel i cross-device, są możliwe dzięki kooperacji z Google Signals, które ma za zadanie zapobiegać duplikowaniu danych, jednocześnie dbając o ich ujednolicenie. Nowa wersja aplikacji, zadbała o to by cały interfejs, był intuicyjny i ułatwiał użytkownikom pracę. 

Co ciekawe, można dostrzec, iż nowa struktura aplikacji, jest dostosowana do cyklu życia konsumenta. Koncepcja gromadzenia danych, również przeszła reorganizację. Zmiany zachodzące w relacjach biznesowych, w tym częstsze wykorzystywanie urządzeń mobilnych i aplikacji, to bodziec dla producentów, który skutkuje rozwijaniem filozofii trackingu, bazującej obecnie na eventach i ich parametrach. 

Wdrożenie omawianej Google Analytics również uległo zmianie. Przede wszystkim, nie można przejść obok bezkodowego śledzenia zdarzeń. Pozwala to marketerom mierzyć istotne działania w witrynie oraz w aplikacji. 

Wyniki nie kłamią

Od teraz aplikacja informuje o strategicznych trendach w danych. Przekazuje nam między innymi sygnały o tym, że popyt na daną usługę wzrasta lub maleje. Wykorzystując Google Analytics, możemy przewidzieć przyszłe wyniki, korzystając ze wskaźników rezygnacji albo potencjalnych przychodów. Ułatwia to marketerom, niczym jak w szachach, przewidzieć ruchy swoich klientów i wybrać tych, na których warto się skupić w dłuższej perspektywie.

Rodzina Google

Nowa wersja aplikacji ułatwia, korzystanie z mnóstwa produktów Google, w tym Google Ads. Można z jej pomocą tworzyć precyzyjne listy odbiorców, które ułatwiają tworzenie komunikatów reklamowych.

Focus na przyszłość

Cenną zaletą Google Analytics jest szczegółowa kontrola danych, dbająca o prywatność użytkowników. Ze względu na wahania dotyczące przyszłości plików cookie, aplikacja skupia się na elastycznemu podejściu do gromadzenia pozyskiwanych danych. Za wypełnienie tych luk, w przyszłości może opowiadać uczenie maszynowe.

I co teraz?

Opisywana wyżej usługa to bez wątpienia nowe oczko w głowie Google. Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie zarząd tej firmy skupi się na rozwijaniu tejże aplikacji. Poprzednia wersja, na razie pozostanie dostępna dla działających już usług. Jednakże, sam Google zachęca, by poznawać nową wersję aplikacji i korzystać z jej dóbr. 

Zapytanie ofertowe bezpłatne

Wypełnij formularz i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących zlecenia, abyśmy mogli realnie ocenić koszta i czas realizacji zlecenia.

  Akceptuję regulamin i zaznaczam wszystkie zgody.Rozwiń


  Mateusz

  Ekspert ds. marketingu

  +48 725 129 862

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Teraz Twoja kolej!

  Szukasz partnera, który zrealizuje projekt dla Twojej firmy.

  Zostaw nam swoje dane kontaktowe a nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą!

  Zobacz portfolio

  Świat skutecznej reklamy.

  Witaj w świecie agencji reklamowej ROXart, w którym skuteczne reklamy są najważniejsze. Reklama jest dla nas czymś więcej niż pracą, poświęcamy się jej bez reszty. Fascynuje nas fakt, że dobrze dobrane kolory i słowa potrafią potęgować sprzedaż. Nie pracujemy pięć dni w tygodniu po osiem godzin, w sumie nie pracujemy w ogóle. Tego czym się zajmujemy nie możemy nazwać pracą, jest to coś tak naturalnego jak oddychanie – nie myślimy działamy! Dlatego powierzając w nasze ręce tak istotną cześć swojego biznesu jaką jest niewątpliwie reklama możesz być spokojny, Twoje zlecenie trafiło do pasjonatów, którzy nie pozwolą Ci się zawieść. Techniki reklamy są niczym kolory farb w palecie malarza, używając jednego koloru ciężko jest namalować pejzaż. Aby przeprowadzić skuteczną akcję promocyjną musimy połączyć ze sobą dostępne metody reklamy i promocji. Niezależnie od tego czy sprzedajesz buty, wędliny czy samochody my wiemy jak zwiększyć Twoje udziały na rynku. Reklama w Internecie, prasie czy na bilbordach może być skuteczniejsza niż Ci się wydaje! Jednak żeby tak było, wszystko wcześniej musi zostać przemyślane i dokładnie zaplanowane. Nie ma ludzi na których reklamy nie działają, są tylko tacy, którzy tak sądzą. Wykorzystaj to! Skontaktuj się z naszą rzeszowską agencją reklamową i zobacz ile do tej pory straciłeś. Czas biegnie szybko, konkurencja nie śpi! Nie zastanawiaj się dłużej – zacznij wygrywać w wyścigu z konkurencją.

  Rzeszów to idealne miejsce dla Agencji reklamowej.

  Rzeszów to miasto innowacji i rozwoju. Stolica Podkarpacia nieustannie się rozwija, codziennie powstają tu nowe firmy, a duże przedsiębiorstwa otwierają swoje filie. Agencja reklamowa w Rzeszowie ma przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dlatego jest to miejsce dla nas! Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla firm z naszego miasta, wiele reklam wykonanych przez nas zdobi rzeszowskie budynki i drogi. Wykonujemy reklamy standardowe (wydruki wielkoformatowe, reklamy świetlne, poligrafię itp.), reklamy internetowe (strony www, landing pages, grafikę displayową) oraz całe kampanie łączące ze sobą wszystkie dostępne media. Jesteśmy w posiadaniu dużego budynku, w którym znajdują się nasze biura, studio fotograficzne, pracownia oraz garaż w którym aplikowane są folie na samochody. Z chęcią przyjmujemy klientów w naszej siedzibie, omawiając szczegóły współpracy przy aromatycznej kawie. Najważniejszy jest dla nas komfort naszych klientów, dlatego jesteśmy elastyczni. To Ty wybierasz preferowany rodzaj kontaktu z nami, może to być mail, telefon, wizyta w naszej lub Twojej siedzibie – niezależnie czy mieści się ona w Rzeszowie czy w innym mieście Polski. Zapraszamy do współpracy!